Tottenham - Manchester Utd. 1:3Rudí ďáblové porazili Tottenham a dál stíhají vedoucí Manchester City

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United udrželi v anglické lize kontakt s městským rivalem City. Úřadující mistr vyhrál ve šlágru 27. kola na hřišti třetího Tottenhamu 3:1 a na první místo dál ztrácí dva body. Vítězství "Rudých ďáblů" zařídili dvěma góly Ashley Young a jedním Wayne Rooney, za domácí snížil až v závěru Jermain Defoe.

Nani (vpravo) z Manchesteru United oslavuje se spoluhráčem Youngem gól.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona potvrdili, že se jim proti londýnskému celku daří, a ve 26. soutěžním utkání po sobě s ním neprohráli. Poslední vítězství "Kohoutů" se datuje do roku 2001. Tottenham nenapravil porážku 2:5 z posledního londýnského derby s Arsenalem a na čelo tabulky mu chybí už třináct bodů.

V úvodu utkání byli na stadionu White Hart Lane aktivnější domácí, ale v brance United se několikrát předvedl pozorný David De Gea a gól Emmanuela Adebayora nebyl uznán kvůli útočníkově hře rukou. Hosté udeřili v poslední minutě prvního poločasu, když Rooney otevřel skóre razantní hlavičkou po rohovém kopu.

Anglický útočník si připsal osmnáctý gól v sezoně Premier League a na vedoucího střelce Robina van Persieho z Arsenalu ztrácí sedm zásahů.

Druhý poločas patřil manchesterskému Youngovi. Krajní záložník nejprve po hodině hry potrestal volejem chybu obrany Tottenhamu a za devět minut zavěsil krásnou střelou z pětadvaceti metrů do horního růžku Friedelovy branky.

Domácí, kterým výrazně chyběla zraněná velšská hvězda Gareth Bale, tak nepřipravili povedený dárek k pátečním pětašedesátým narozeninám trenéra Harryho Redknappa.

Další londýnský celek Fulham doma deklasoval Wolverhampton 5:0 a po třetí výhře za sebou se posunul na osmou příčku. Na stadionu Craven Cottage se blýskl hattrickem Pavel Pogrebňak, dvakrát se trefil Američan Clint Dempsey. Jejich spoluhráč Marcel Gecov nebyl ani na lavičce.

Ruský útočník Pogrebňak, který hostuje do konce sezony ze Stuttgartu, se gólově prosadil ve všech třech dosavadních startech za Fulham a celkem si připsal pět branek.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
Newcastle - Sunderland 1:1 (90.+1 Ameobi - 24. Bendtner z pen.), Fulham - Wolverhampton 5:0 (36., 44. a 61. Pogrebňak, 56. a 83. Dempsey), Tottenham - Manchester United 1:3 (87. Defoe - 60. a 69. Young, 45. Rooney).