Chelsea - Stoke 1:0Díky stému Drogbově gólu vyhrála Chelsea pod Di Matteem i v lize

Londýn

Výměna trenéra zatím fotbalistům Chelsea pomáhá. Také druhý zápas pod italským koučem Di Matteem vyhráli. V utkání 28. kola Premier League doma zdolali Stoke 1:0 a bodově se dotáhli na čtvrtý Arsenal, který má ovšem zápas k dobru. Brankář Petr Čech vychytal čisté konto, hrdinou zápasu pak byl útočník Didier Drogba, který rozhodl svou stou trefou v Premier League.

Didier Drogba z Chelsea (vpravo) se raduje se spoluhráči z Chelsea.

Chelsea odvolala minulou neděli po sérii špatných výsledků portugalského trenéra Andrého Villase-Boase. Do konce sezóny tým povede bývalý záložník londýnského celku Roberto Di Matteo, jenž byl Portugalcovým asistentem.

V týdnu dovedl Blues k postupu do čtvrtfinále FA Cupu přes druholigový Birmingham a teď ho čekala ligová premiéra proti Stoke. Roli domácím usnadnil Fuller, který ve 25. minutě šlápl na Ivanoviče a byl vyloučen. Chelsea měla velkou převahu, branku se jí ale do přestávky vstřelit nepodařilo. Nejblíž ke gólu měl aktivní Ivanovič, trefil ale pouze břevno.

Po přestávce se domácí přece jen dočkali. Mata poslal v 68. minutě ideální přihrávku a Drogba se ocitl sám před brankářem. Udělal mu kličku a střelou do prázdné branky Drogba zaznamenal svůj stý gól v Premier League.

Gólman české reprezentace nehodlá změny komentovat. „Nebyly výsledky a musíme dělat vše pro to, abychom sezónu zachránili. To znamená zkusit vyhrát FA Cup, urvat alespoň čtvrté místo v lize a v Lize mistrů se pokusit o postup," poukazuje Petr Čech.

Liverpool nastoupil na hřišti Sunderlandu a chtěl odčinit domácí porážku s Arsenalem. To se mu však nepovedlo, čáru přes rozpočet mu udělal s maskou hrající Bendtner, který ve druhém poločase dorazil míč do sítě a rozhodl.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:
Bolton - QPR 2:1 (37. Pratley, 86. Klasnič - 48. Cissé), Aston Villa - Fulham 1:0 (90.+3 Weimann), Chelsea - Stoke 1:0 (68. Drogba), Sunderland - Liverpool 1:0 (56. Bendtner), Wolverhampton - Blackburn 0:2 (43. a 69. Hoilett).