Swansea - Manchester City 1:0Velšský nováček sejmul lídra, v Anglii už vede Manchester United

Manchester

Bitvu na dálku svedli v nedělních zápasech 28. kola Premier League fotbalisté manchesterských klubů, které jasně dominují tabulce soutěže. Vedoucí Manchester City hrál ve Swansea a na hřišti velšského nováčka nečekaně přišel o první příčku v tabulce. Prohrál 0:1 a toho využil dosud druhý Mancheter United. Díky dvěma trefám Rooneyho porazil West Bromwich Albion 2:0 a o bod se ujal vedení.

Wayne Rooney slaví svůj gól do sítě West Bromwich Albion.

Jako by lídři z Manchesteru dělali tento týden všechno společně. Ve čtvrtek načali osmifinále Evropské ligy – a oba prohráli. Citizens 0:1 v Lisabonu se Sportingem a Rudí ďáblové dokonce doma 2:3 s Bilbaem. Jejich nedělní ligové duely tedy byly také zápasy o návrat sebedůvěry. Jenom jednomu to však vyšlo.

Manchester City to ve Swansea na hřišti velšského nováčka neměl vůbec lehké. Než se favorit rozkoukal, už mohl prohrávat... Již v 6. minutě brankář Hart poslal k zemi Routledge a kopala se penalta. Gólman ovšem svoji chybu dokonale napravil a střelu Sinclaira zneškodnil.

Citizens sesadil z čela střídající Moore

Varování však favoritovi nestačilo. Šance se střídaly na obou stranách, rozhodl však až střídající Moore po čtyřech minutách na hřišti. V 83. minutě vyšla domácím parádní kombinace, Routledge našel na zadní tyči Moora a ten hlavou sesadil Citizens z první příčky.

Mancheter United měl výhodu domácího prostředí na Old Trafford a birminghamský sok pro něj neměl být vážnější překážkou. Fergusonovi hoši se ujali vedení ve 36. minutě po kolektivní spolupráci. Youngův roh hosté odvrátili jen ke Scholesovi, který vyslal na další zteč Hernándeze a po jeho centru poslal míč za Fosterova záda kanonýr Rooney.

Favoritovi navíc pomohlo, že Olsson viděl v 66. minutě druhou žlutou kartu, a tak hosté dohrávali o deseti. Navrch Young došel pro penaltu a Rooney ji proměnil – za stavu 2:0 už bylo vše jasné. Po porážce městského rivala byla radost vítězů ještě větší...

Anglická fotbalová liga, 28. kolo:
Manchester United - West Bromwich Albion 2:0 (35. a 71. z pen. Rooney), Swansea - Manchester City 1:0 (83. Moore), Norwich - Wigan 1:1 (10. Hoolahan - 68. Moses).