Chelsea - Tottenham 0:0Plány Chelsea na Ligu mistrů dostávají trhlinu, s Tottehamem jen remizovala. Ztratil i Manchester City

Londýn

Fotbalisté Chelsea uhráli v prologu ke třicátému kolu anglické Premier League jen bezgólovou remízu s Tottenhamem a jejich plány na atak na čtvrtou příčku dostaly povážlivou trhlinu. V tabulce zůstali pátí a na „kohouty“ dál ztrácí pět bodů. A to ještě mohli Blues mluvit o štěstí, neboť Tottenham byl lepším a nebezpečnějším týmem, jenže Van der Vaart a Adebayor vyložené šance neproměnili.

Van der Vaart zahodil obrovskou šanci v nastaveném čase první půle.

Brankáři Čechovi museli spoluhráči děkovat, když odcházeli po první půli do šaten. Ashley Cole si vysloužil dík také. Ti dva totiž v nastaveném čase udrželi svůj tým nad vodou, neboť zlikvidovali největší šanci zápasu, v níž se ocitl Van der Vaart.

První jeho střelu vyrazil Čech, druhou zblokoval Ashley Cole, následná hlavička Adebayora mířila nad břevno. Ostře sledovaný duel o čtvrtou příčku v Premier League tak po prvním poločase, v němž si domácí Blues vážnější příležitost nevytvořili, zůstal otevřený.  Přitom domácím bylo jasné, že musí Tottenham porazit, jestliže chtějí myslet na čtvrté místo a tudíž účast v příštím ročníku Premier League.

Se soupeřem a jeho dobrou defenzívou si však nevěděli rady. Až v 73. min. trefil z trestného kopu španělský legionář Mata tyč Friedlovy brány, jenžeto bylo všechno, na co se domácí zmohli.

Tottenham okamžitě odpověděl. Nejprve vyloženou šancí Adebayora, jenž udělal kličku i Čechovi, ale balón mířící do prázdné brány vykopl Cahill, vzápětí břevnem, které orazítkoval Bale. A v nastaveném čase se musel znovu zaskvět Čech, který likvidoval trestný kop mířící k tyči a při 250 zápase na scéně Premier League tak zachránil Chelsea alespoň bod.

Tottenham, který byl lepším a hlavně nebezpečnějším mužstvem, tak musel litovat zahozených šancí, neboť na Stamford Bridge na výhru měl.

Manchester City jen remizoval

Fotbalisté Manchesteru City se sice alespoň dočasně probojovali na první místo tabulky, ale po remíze 1:1 na hřišti Stoke zřejmě nijak jásat nebudou. A to museli svěřenci trenéra Manciniho ještě průběh zápasu otáčet.

Po hodině hry se totiž poslal Stoke do vedení nádherným volejem z dálky Peter Crouch.  Čtvrt hodiny odpověděl z ještě větší dálky Ya Ya Touré

Liverpool stvrdil mizérii

V odpoledních zápasech si Arsenal, v jehož dresu odehrál český legionář Tomáš Rosický devadesát minut,  jasnou výhrou nad Aston Villou upevnil třetí příčku. Na Tottenham má po hladkém vítězství 3:0 k dobru tři body, na pátou Chelsea pak už dokonce osm.

Liverpool jen stvrdil mizérii, kterou prožívá, neboť doma prohrál s Wiganem topícím se u samého dna tabulky. Byla už to pátá porážka Liverpoolu v posledních šesti zápasech,

Důležité body v duelu sousedů nad propastí si na své konto připsal Bolton, která hrál první zápas po té, co v pohárovém duel s Totthamem zkolaboval Fabrice Muamba se zástavou srdce. Před rekordní návštěvou sedmadvaceti tisíc diváků byl lepším týmem a vyhrál vyhrál zaslouženě.