Manchester Utd. - Fulham 1:0Tři body zařídil Rooney, United odskočili rivalovi z Manchesteru

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v dohrávaném utkání 30. kola Premier League na vlastním hřišti nad Fulhamem 1:0. Jediný gól vstřelil v závěru první půle útočník United Wayne Rooney. Fergusonovi svěřenci využili zaváhání městského rivala Manchesteru City, který remizoval se Stoke, a v tabulce již vedou o tři body.

Wanye Rooney (vlevo) se raduje se svým spoluhráčem z Manchesteru United Jonny Evansem z branky.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona sice nečekaně vypadli z Evropské ligy, ale v domácí soutěži se jim daří. Dnes vyhráli pošesté za sebou a z posledních deseti duelů ztratili body pouze při remíze 3:3 s Chelsea.

Jediný gól vstřelil tři minuty před přestávkou po zmatku hostující obrany kanonýr Rooney, jenž díky Evansově zpětné přihrávce na malé vápno propálil zblízka Schwarzera. Pro nejlepšího střelce United to byl 21. ligový gól v sezóně, na Robina van Persieho z Arsenalu ztrácí pět zásahů.