Q.P.R. - Arsenal 2:1Arsenal prohrál s Q.P.R., City dvěma góly v závěru zachránilo remízu

Fotbalisté Manchesteru City se mohli v sobotu opět vrátit do čela Premier League, stačilo porazit na domácím hřišti Sunderland. Jenže v zápase 31. kola neustále prohrávali a remízu 3:3 zachránili až dvěma góly v samém závěru. Ještě hůře dopadl Arsenal na hřišti Queens Park Rangers, kde prohrál 1:2 a jeho třetí příčka v tabulce je v ohrožení.

Zklamaný Robin Van Persie z Arsenalu

Manchester City se už mohl spolehnout na obránce Kompanyho, jenž chyběl vinou zranění. V základní sestavě nastoupil od začátku i Edin Džeko, jenž čeká na gól už šest utkání. Naproti tomu Carlos Tevez, jehož klub opět vzal na milost, zůstal v prvním poločase jen na lavičce.

A musel sledovat, jak jeho spoluhráči inkasují první gól. Na technickou střelu Larssona z 31. minuty domácí brankář nedosáhl. City pomohl k vyrovnání faul Gardnera, který v pokutovém území nevybíravě zastavil Džeka. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou s ledovým klidem proměnil Balotelli. Do šaten šli ale šťastnější hosté, Bendtner přesně hlavičkoval v nastaveném čase.

A po deseti minutách druhého poločasu nastala další pohroma pro Manchester. Bendtner zatáhl míč po pravé straně a poslal balon k zadní tyči na Larssona, u kterého byl domácí obránce příliš pozdě. Trenér City Mancini poslal do hry Téveze. V 65. minutě se Balotelli dožadoval zahrání trestného kopu a neváhal se kvůli tomu postrkovat se spoluhráči. Přednost nakonec dostal Kolarov a branku těsně minul.

Mancini vyčerpal všechna střídání, ale jeho svěřencům se stále nedařilo. A když sedm minut před koncem Bendtner pálil těsně nad domácí branku, někteří fanoušci City už opouštěli stadion. Přišli tak ale o to nejlepší ze strany svého týmu. Balotelli totiž ranou pod břevno nejprve snížil a po Kolarově dělovce zpoza šestnáctky viděl brankář balon až v síti.

Rosický zařídil vyrovnání

V sestavě Queens Park Rangers proti Arsenalu chyběl Djibril Cissé, jenž si odpykává čtyřzápasový distanc. V dresu hostí nastoupil ke svému 200. utkání v Premier League Mikel Arteta, to před ním dokázali jen dva další Španělé - Pepe Reina a Cesc Fabregas. V sestavě Kanonýrů nechyběl ani Tomáš Rosický.

Arsenal ovšem od 22. minuty zápasu ztrácel, když krásnou přihrávku zpracoval Taarabt a ranou k tyči otevřel skóre. Hosté pak marně bušili do pečlivě organizované defenzívy domácího celku, až se míče chopil Rosický, jenž po bleskové akci přesně našel Walcotta a ten nadvakrát vyrovnal. Kapitán české reprezentace řídil i další akce, ale bez úspěchu.

V 59. minutě vyslal Rosický do úniku Van Persieho, jehož střelu na hranici pokutového území však zneškodnil výtečný brankář Kenny. V 66. minutě se podruhé radovali hráči Q.P.R. Mackie obehrál na pravé straně Gibbse a přesně na pozici vyhrazené pro pokutový kop našel Diakitého, jenž se nemýlil. Po další akci Rosického Van Persie jen trefil brankáře a vniveč přišly i následující šance hostí.

Zaváhání Arsenalu nahrálo do karet Chelsea, která vyhrála 4:2 na hřišti Aston Villy a na třetí příčku zaručující účast v Lize mistrů ztrácí už "jen" pět bodů. Chelsea vedla už 2:0, domácí však dokázali deset minut před koncem vyrovnat. Obránce Ivanovič ale v 83. minutě přidal svůj druhý gól v zápase a skóre uzavřel v poslední minutě Torres.

Anglická Premier League, 31. kolo:
Manchester City - Sunderland 3:3ON-LINE
Branky: 43. z pen. a 85. Balotelli, 86. Kolarov - 31. a 55. Larsson, 45. Bendtner.
Q.P.R. - Arsenal 2:1ON-LINE
Branky: 22. Taarabt, 66. Diakité - 37. Walcott.
Aston Villa - Chelsea 2:4 (77. Collins, 80. Lichaj - 51. a 83. Ivanovič, 9. Sturridge, 90.+1 Torres), Everton - West Bromwich 2:0 (18. vlastní McAuley, 68. Anichebe), Fulham - Norwich 2:1 (2. Dempsey, 13. Duff - 77. Wilbraham), Wigan - Stoke 2:0 (55. Alcaraz, 90. Moses), Wolverhampton - Bolton 2:3 (53. Kightly, 88. Jarvis - 63. Petrov z pen., 80. Alonso, 84. Davies).