Blackburn - Manchester United 0:2Manchester United v závěru vydřel výhu. Ligu vede už o pět bodů

Fotbalisté Manchesteru United naplno využili víkendového zaváhání městského rivala a hlavního konkurenta v boji o titul, Manchesteru City, když v pondělní dohrávce jedenatřicátého kola Premier League vybojovali v Blackburnu výhru 2:0. United tak v tabulce na svého pronásledovatele navýšili náskok na pět bodů.

Javier Hernandez (vpravo) z Manchesteru United střílí podél Martina Olssona z Blackburnu.

„Vsadím se s vámi, že United v Blackburnu remizují. Neptejte se mě, jak to vím. Prostě jsem si jistý, že to tak bude. Takový je fotbal," předpovídal po překvapivé remíze svého týmu se Sunderlandem 3:3 kouč City Roberto Mancini.

A nechybělo mnoho a italský kouč mohl začít platit za velkého vizionáře. Osmdesát minut totiž United marně dobývali domácí branku. A jen díky několika skvělým zákrokům brankáře Davida de Geay nakonec nemuseli skóre zápasu otáčet.

Lídr tabulky měl od začátku utkání navrch, ale z tlaku a několika šancí dlouho nevytěžil víc než nastřelenou konstrukci brány po ráně Javiera Hernandeze. Blackburn ale rozhodně jen pasivně nepřihlížel, z brejků byl hodně nebezpečný. A zejména před přestávkou hostům pořádně zatopil. Po střelách Olssona a Hanleyho museli děkovat svému gólmanovi.

Po přestávce už United navyšovali tlak, ale odměny se dočkali až v poslední destiminutovce. Nejprve Antonio Valencia zaskočil brankáře Robinsona střelou z pravé strany a vítězství záhy potvrdil jen po pár minutách na hřišti střídající Ashley Young.