Wigan - Manchester Utd. 1:0

Manchester United zaváhal s Wiganem, Citizens stáhli náskok lídra na pět bodů

11. dubna 2012 22:40 - Londýn
(Aktualizováno: 11. dubna 2012 23:01)

Fotbalisté Manchesteru United podlehli na hřišti Wiganu 0:1 a jejich náskok na čele ligové tabulky se zmenšil na rozdíl pěti bodů. Městský rival City si totiž zastřílel proti West Bromwich Albion, který pokořil 4:0. V dalším utkání zvítězil Arsenal na hřišti Wolverhamptonu 3:0 a na třetí příčce má pětibodový náskok na dvojici Tottenham, Newcastle.

Felix Ordonez, Reuters

Hráči City vedli na domácím hřišti už od 6. minuty, kdy je poslal do vedení Argentinec Agüero, jenž po přestávce zaznamenal i druhou branku. Svůj první gól v ročníku pak přidal jeho krajan Tévez, který však většinu sezony nepatřil vinou sporů s trenérem Mancinim do sestavy. Poslední branku vstřelil Silva.

United v lize vyhráli posledních osm zápasů a před duelem ve Wiganu byli favoritem nejen kvůli postavení v tabulce, ale i díky historické bilanci obou týmů. Wigan totiž dokázali porazit ve všech dosavadních čtrnácti vzájemných duelech.

Rosický se na hřiště nedostal

V utkání na hřišti outsidera ale předvedli jeden z nejhorších výkonů v sezóně a gól nedali, zato v 50. minutě soupeři zajistil tři body Maloney střelou z hranice pokutového území. Mnohem víc než zlepšení historické bilance ale bude jeho Wigan zajímat posun na nesestupové 16. místo tabulky.

Na záložníka Tomáše Rosického zbylo po devíti ligových startech v základní sestavě dnes místo jen mezi náhradníky, Arsenal si ale i bez něj poradil jednoznačně s posledním Wolverhamptonem.

Svůj 27. gól dal už v 9. minutě z penalty nejlepší střelec Premier League Van Persie, o dvě minuty později zvýšil Walcott. V 69. minutě stanovil konečné skóre 3:0 Benajun. "Kanonýři" se na třetím místě tabulky vzdálili Tottenhamu na pět bodů.

Anglická fotbalová liga, 33. kolo:
Manchester City - West Bromwich 4:0 (6. a 54. Agüero, 61. Tévez, 64. Silva), Wigan - Manchester United 1:0 (50. Maloney), Wolverhampton - Arsenal 0:3 (9. Van Persie z pen., 11. Walcott, 69. Benajun), Queens Park Rangers - Swansea 3:0 (45. Barton, 55. Mackie, 67. Buzsaky).