Manchester Utd. - Aston Villa 4:0Darovaná penalta nasměrovala Manchester United k vysoké výhře

Darovaná penalta pomohla fotbalistům Manchesteru United už po sedmi minutách duelu 34. kola anglické Premier League s Aston Villou k vedení a tudíž i patřičnému klidu. Zákrok Clarka na Younga totiž posoudil sudí hodně přísně. Rooney z nařízeného pokutového kopu nezaváhal a třiadvacátým gólem v sezóně dostal domácí tým do vedení. To se nakonec pochopitelně proměnilo v očekávaný tříbodový zisk.

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney se raduje z branky.

Fergusonův tým byl v zápase s Aston Villou zmítající se u dna tabulky pochopitelně velkým favoritem, ale darovaná penalta mu pomohla. V dalším průběhu střetnutí se ukazovalo, že urputně bránící hosty nebude vůbec snadné přelstít. Povedlo se to až těsně před přestávkou Welbeckovi, který před tím minimálně tři čtyři čisté šance spálil, nebo je likvidoval výtečný Given.

A  s dvougólovým vedením už Manchester United dokráčel k povinným třem bodům s přehledem, což góly Rooneyho a Naniho jen stvrdily.  Na městského rivala Citizens tak má Fergusonův tým  k dobru čtyři kola před koncem soutěže pět bodů.

Anglická Premier League - 34. kolo
Manchester United - Aston Villa 4:0 (2:0), 7. z penalty a 74. Rooney, 44. Welbeck, 90.+ 3. Nani.