Arsenal - Chelsea 0:0Čech vychytal nulu proti Arsenalu, Rosický šlágr kola nedohrál

Londýn

Žádný střelecký festival nepřineslo ostře sledované utkání anglické fotbalové ligy mezi Arsenalem a Chelsea. Oba londýnské týmy se rozešly smírně po výsledku 0:0. V duelu se představili i dva čeští reprezentanti - Petr Čech z Chelsea odchytal úspěšný zápas, Kanonýr Tomáš Rosický se pakoval po hodině hry a pár minutách, neboť byl na hřišti kromě žluté karty téměř neviditelný.

Brankář Chelsea Petr Čech vychytal proti Arsenalu nulu.

Rosický se hned v úvodu hnal k brance soupeře, ale vypálil z větší vzdálenosti a s takovou ranou si reprezentační gólman Čech bez problémů poradil. V sedmé minutě hrozili fandové Chelsea pěstmi a dožadovali se penalty, když se k zemi skácel Kalou po ataku Sagny. Sudí ale domácí netrestal.

První opravdu velká příležitost se tak odehrála po čtvrthodině hry, když Walcott poslal míč z přímého kopu na Van Persieho, ten ale na zadní tyči z pouhých pár kroků trestuhodně minul. Chelsea se připomněla vzápětí, když musel Bosingwovu ránu likvidovat gólman Szczesny. Půlhodinu hry uzavřel žlutou kartou Rosický, který fauloval Essiena.

Těsně před pauzou ještě přišly dvě velké příležitosti Arsenalu. Nejdříve si ve 42. minutě na Van Persieho centr naskočil Koscielny a hlavičkou trefil břevno Čechovy branky, o dvě minuty později pak Song našel ve vápně Chelsea Van Persieho, který okamžitě po zpracování vypálil. Čech však byl připraven a střelu vytěsnil.

Rosického brzké střídání

Po obrátce se Torres přesunul napravo a Sturridge do středu, oba byli v první půli takřka neviditelní a tento posun jim měl herně pomoci. Místo šancí ale přišly v rychlém sledu dvě žluté karty pro Maloudu z Chelsea a Van Persieho z Arsenalu.

Pak už se diváci dočkali prvního většího vzruchu v druhém poločase, když se Sturridge hnal na bránu, ale na poslední chvíli jej skvělým skluzem zastavil pohotový Vermaelen. Vzápětí přibyla další žlutá pro Cahilla z Chelsea.

Po téměř hodině hry přišel zásah do sestavy Arsenalu, neboť se zranil Walcott. Pár minut to sice ještě zkoušel na hřišti, ale nakonec své místo na trávníku přenechal Gervinhovi. Mezitím stihl Čech zneškodnit nepříliš nebezpečné zakončení Van Persieho. Druhá změna v sestavách se týkala Rosického, který si na hřišti oblékl plášť neviditelnosti a Gunners přišel rozhýbat Diaby. Festival střídání pak pokračoval na obou stranách.

Zatímco kniha odchodů a příchodů se v Londýně plnila jedna radost, kolonka s brankami vytrvale zůstávala prázdná. Sturridgovu tečovanou ránu zastavil Szczesny, Van Persie se neúspěšně pokoušel napálit vysoký míč, Diabyho rána z vápna byla zblokována... Ani jednomu z mančaftů se nedařilo probít do opravdu velké šance.

Až v úplném závěru se konečně ozval Van Persie, když v 83. minutě z dobré pozice minul, čtyři minuty nato pak kličkoval před Čechem a Cahillem ve vápně Chelsea tak dlouho, až mu český gólman nakonec šanci zneškodnil. Když svou příležitost neproměnili ani hostující Sturridge na jedné a domácí Santos na druhé straně, rozešly se oba týmy bezbrankovým smírem.

Newcastle uniká Chelsea a dotahuje Kanonýry

Výhrou nad Stoke se Newcastle vzdálil Chelsea, zároveň se dotáhl na tři body právě za Arsenal, který má odehráno o utkání víc. Gólem v šestém zápase v řadě mu k triumfu 3:0 pomohl útočník Papiss Demba Cissé, dvakrát se prosadil Yohan Cabaye.

Stejnou možnost na rozdíl od Newcastlu nevyužil Tottenham vinou porážky 0:1 s Queens Park Rangers. Tým, na jehož lavičce strávil celý zápas brankář Radek Černý, si díky brance Adela Taarabta z přímého kopu polepšil na 16. místo. Rangers přestáli posledních dvanáct minut v oslabení, poté co byl jediný střelec po druhé žluté kartě vyloučen.

Wigan po cenných výhrách nad Arsenalem a Manchesterem United prohrál s Fulhamem 1:2 a dál musí bojovat o záchranu. Po brance Boyceho vedl pouhou minutu, v předposlední minutě navíc inkasoval podruhé, když se po přímém kopu trefil Philippe Senderos.

Na tři body se Wiganu přiblížil díky vítězství 2:0 nad Norwichem osmnáctý Blackburn. Na předposlední příčku se propadl Bolton, který remizoval 1:1 se Swansea.