Rubriky:

Anglie

Peníze nehrají pro Abramoviče roli, rekordní příjmy Chelsea z Ligy mistrů by ho ale potěšit mohly

26. dubna 2012 14:30 - Londýn

Peníze nehrají pro ruského majitele Chelsea Romana Abramoviče sice sebemenší roli, o čemž svědčilo i to, že neváhala vysázet padesát miliónů za Torrese, letošní zisky jeho londýnského klubu v Lize mistrů by ho přece jen potěšit mohly. A zjištění, že trumfne Manchester United a překoná dosavadní finanční rekordy, ještě víc. Vždyť pokud by jeho Blues mnichovské finále vyhráli, připsali by si na konto 46,8 miliónu liber.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Abramovič dokáže být štědrý. Ať již jde o transfery a nákupy hráčů, po nichž zatouží, anebo o prémie, které je ochoten vypsat. Tentokrát vyhodil osobní půlmiliónovou prémii pro trenéra Di Mattea a dokonce desetimiliónovou pro mužstvo. Samozřejmě v librách a pochopitelně pod podmínkou, že jeho Chelsea konečně Ligu mistrů vyhraje. Ruský finanční oligarcha je totiž přímo posedlý touhou zvednout už konečně „ušatý" pohár nad hlavu.

Ke štědrosti má ostatně dobrý důvod, neboť letošní příjmy Chelsea z Champions League budou rekordní. Už teď vyšplhaly k sumě 45 milionu liber, a pokud by Blues 19. května mnichovské finále vyhráli, navýšila by se částka o dalších 2,8 miliónu liber. Celkově by si Chelsea mohla  z bonusů a prémií plynoucích od UEFA, prodeje televizních práv, vstupenek, prodeje suvenýrů a příspěvků sponzorů přijít jen za Ligu mistrů na 55,5 miliónů liber.

Víc než peníze by ale Abramoviče určitě potěšilo, že příjmy z Ligy mistrů trumfnul mistrovský Manchester United. Ten loni vydělal rekordních 43 miliónů liber, zatímco letos je v hlubokém propadu. Vypadl už ve skupině, takže si přišel jen na 28 milionů.

Příjmy anglického čtyřlístku
klub  příjmy loni příjmy letos
Chelsea 36  45
Manchester United 43 28
Arsenal 24,7 21,3
Manchester City 4,5 21,3
Příjmy jsou uváděny v miliónech liber, u Chelsea se mohou navýšit o 2,8 milionu liber v případě vítězství v LM, Manchester City hrál loni jen Evropskou ligu.
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..