Stoke - Arsenal 1:1VIDEO: Rosický přihrál na gól van Persiemu. Arsenal ale souboj se Stoke neotočil

Londýn/Praha

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický přihrál Robinu van Persiemu na vyrovnávací branku Arsenalu v 15. minutě utkání 36. kola Premier League s fotbalisty Stoke City, jejich tým si ale konečnou remízou 1:1 mírně zkomplikoval situaci. Zůstává na třetím místě, jistou tuhle příčku však ještě nemá.

Stoke - Arsenal 1:1

Čtvrtý Newcastle se mu nepřiblížil, dokonale vyhořel na půdě zachraňujícího se Wiganu a jeho ztráta ještě o bod narostla. Ale zápas k dobru ještě má Tottenham, který v neděli změří síly s dalším ohroženým - Blackburnem. Může se dotáhnout na Newcastle, na Arsenal by oba týmy ztrácely stále ještě dohnatelné čtyři body.

Arsenal se v úvodu duelu na hřišti čtrnáctého Stoke City nechal zaskočit. V deváté minutě otevřel skóre domácí hlavičkující Crouch. Arsenal to tak dlouho nenechal. O šest minut později Benayoun vybojoval míč, poslal ho Rosickému, jehož centr na zadní tyč proměnil van Persie ve svůj 28. gól sezóny  a stanovil tak konečný stav. Obrátit utkání ve svůj prospěch se mu už nezdařilo.

Po přestřelce Manchesteru United s Evertonem z minulého víkendu nabídl i dnešní program divokou remízu 4:4. Vedení 3:0 a 4:1 promrhala doma Swansea proti beznadějně poslednímu Wolverhamptonu. Do vedení 1:0 se přitom v líbivém duelu Velšané dostali už ve 22. vteřině, kdy dal Andrea Orlandi nejrychlejší gól anglické ligy od roku 2006.

Chelsea, která po sobotních zápasech zaostává za čtvrtou příčkou zaručující postup do Ligy mistrů o čtyři body, hraje s Queens Park Rangers v neděli od 14.30. V pondělí čeká fotbalová Anglie na velký den. V tabulce druhý Manchester City má možnost na domácí půdě zlikvidovat tříbodový náskok městského rivala - United.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:
Everton - Fulham 4:0 (7. z pen. a 40. Jelavič, 16. Fellaini, 60. Cahill)
Stoke - Arsenal 1:1 (9. Crouch - 15. Van Persie)
Sunderland - Bolton 2:2 (36. Bendtner, 55. McClean - 26. a 70. Davies), Swansea - Wolverhampton 4:4 (1. Orlandi, 4. Allen, 15. Dyer, 31. Graham - 33. a 69. Jarvis, 28. Fletcher, 54. Edwards)
West Bromwich - Aston Villa 0:0
Wigan - Newcastle 4:0 (13. a 15. Moses, 36. Maloney, 45.+2 Di Santo)
Norwich - Liverpool 0:3 (24., 28. a 82. Suárez)