Manchester City - Manchester Utd. 1:0VIDEO: Derby v Manchesteru rozhodl Kompany a sesadil United z čela Premier League

45. Kompany 1 : 0

Manchester

Byla to nefalšovaná fotbalová bitva o Anglii. Manchester City porazil v 36. kole Premier League na domácím stadionu svého městského rivala z United 1:0 a sesadil jej z čela anglické ligy, kam se dostal díky lepšímu skóre. O těsném vítězství Citizens, kteří byli v utkání lepším týmem, rozhodla úspěšná hlavička jejich kapitána Kompanyho v nastaveném čase prvního poločasu.

Vítězný gól Manchesteru City

Domácí trenér Roberto Mancini už měl k dispozici Balotelliho, jemuž vypršel třízápasový trest za vyloučení v zápase s Arsenalem. Ale kontroverzní útočník zůstal na lavičce a přednost dostal argentinský útočný tandem Tevez - Agüero. Úvod ovšem patřil aktivnějším hráčům v červených dresech a Rooney už ve druhé minutě marně volal po penaltě za nastřelení ruky Kompanyho.

Pořádná šance Citizens přišla až v šestnácté minutě, kdy Nasri přešel přes tři hráče a uvolnil Teveze. Jeho přihrávka před branku však adresáta nenašla. K odvážnému sólu se poté odhodlal na levé straně i Clichy, jenže Agüero po jeho přihrávce nenašel klid ke střele. A slavný tchán argentinského hráče Diego Maradona se otráveně protáhl na sedačce v útrobách Etihad Stadium.

V 36. minutě se zase v pokutovém území United Agüero a Zabaleta pletli sobě navzájem. Neúnavný tlak City byl odměněn v nastaveném čase prvního poločasu, kdy po rohovém kopu předvedl parádní výskok Kompany a hlavou nekompromisně poslal míč za bezmocného brankáře De Geu.

United se snažili dostat do hry ve druhé části, ale centry ze stran padaly jen na připravené hlavy domácích hráčů a vázla i kombinace Rooneyho s Nanim. V 68. minutě opustil hřiště Tevez, kterého nahradil De Jong. O čtyři minuty později vypálil z dálky domácí Yaya Touré, ale jeho dělovka nemířila mezi tyče.

Čtvrthodinu před koncem se začalo jiskřit na trávníku i vedle něj. Nejprve si vyměnili názory právě Yaya Touré a Scholes a vzápětí De Jong ošklivě zezadu fauloval Welbecka, což hodně rozčílilo trenéra United Alexe Fergusona. Okamžitě se vydal k Mancinimu a přes bránícího pořadatele si oba trenéři vyměnili několik peprných slov.

V 82. minutě byl znovu Yaya Touré v dobré střelecké příležitosti před brankou, ale opět nedokázal vystřelit přesně. To Clichy dvě minuty před koncem střílel o poznání lépe, ale De Gea jeho tvrdou střelu vyrazil. A Nasri se poté v pokutovém území málem sám ukličkoval. CIty měli rozhodně blíž k druhé brance než United, kteří potřebovali vyrovnat, což se jim nakonec nepodařilo.