Chelsea - Newcastle 0:2Chelsea prohrála s Newcastlem a pohárové příčky se jí vzdalují

Londýn

Fotbalisté Chelsea prohráli v 34. kole Premier League 0:2 s Newcastlem a jejich šance na postup do pohárové Evropy z ligy se znovu snížila. Londýnský tým má po dnešku na šestém místě tabulky už čtyřbodový odstup za pohárovými příčkami.

Ramires z Chelsea (uprostřed) při gólové šanci před brankou Newcastlu

O vítězství United, kteří se naopak udrželi v boji o Ligu mistrů, se zasloužil dvěma nádhernými góly Papiss Cissé. Senegalský kanonýr, jenž přišel v zimě z Freiburgu, překonal gólmana Chelsea Petra Čecha poprvé v 19. minutě střelou do horního rohu jeho branky. V nastaveném čase pak zpečetil výhru Newcastlu málo vídanou dalekonosnou "šajtlí", po níž se Čech natahoval marně.

Díky první ligové výhře na Stamford Bridge od roku 1986 se United od Chelsea odpoutali na rozdíl čtyř bodů a na pátém místě tabulky je od čtvrtého Tottenhamu dělí pouze skóre. Zatímco mezi těmito dvěma týmy se ve zbývajících dvou kolech nejspíš rozhodne, kdo bude hrát Ligu mistrů a kdo Evropskou ligu, Chelsea zřejmě čeká boj o Evropu ve dvou pohárových finále.

Londýnský tým se tuto sobotu utká s Liverpoolem ve finále Anglického poháru, jehož vítěz si zajistí účast v EL. Dva týdny nato pak Chelsea nastoupí ve finále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov a v případě vítězství bude startovat příští sezonu v této soutěži.

Tottenham se udržel na čtvrtém místě díky vítězství 4:1 v utkání v Boltonu, které ani ne sedm týdnů po zástavě srdce navštívil záložník domácích Fabrice Muamba. Hráč, jehož srdce se 17. března v pohárovém utkání právě proti Spurs na 78 minut zastavilo, sledoval zápas po emocionálním přivítání na tribuně.

Newcastle a Tottenham svými výhrami vytvořily tlak na třetí Arsenal, jenž má k dobru bod a ještě jedno utkání.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:
Chelsea - Newcastle 0:2 (19. a 90.+3 Cissé), Bolton - Tottenham 1:4 (51. Reo-Coker - 62. a 69. Adebayor, 37. Modrič, 60. Van der Vaart).