Rubriky:

Anglie

Chybí mi Nedvěd s Poborským a možná i Koller, glosuje nominaci Čech

14. května 2012 17:57

Dva zápasy dostal volno, aby byl odpočatý a nachystaný na bitvu nejdůležitější. Brankář londýnské Chelsea a fotbalové reprezentace Pert Čech má před sebou sobotní finále Ligy mistrů v Mnichově proti domácímu Bayernu. To rozhodne, jaká vlastně sezóna pro Blues bude. „Zatím je plná paradoxů,“ přiznává gólman. Po finále už přijde na řadu příprava na evropský šampionát.

 

Jan Handrejch, Právo

Trenér Bílek v pondělí dopoledne oznámil nominaci národního týmu na EURO. Co jí říkáte?

Někteří kluci budou zklamaní, jiní zase překvapení a rádi, že v ní jsou. Pro trenéra je vždy těžké vybrat tým z minimálně třiceti adeptů, kteří připadají v úvahu. Do nominace se vešli ti, kterým se dařilo, a nechyběli v průběhu kvalifikace. Jiní se také v mužstvu často objevovali, ale to se nedá nic dělat.

Je někdo, kdo vám v ní vyloženě chybí?

Nedvěd s Poborským a možná ještě Koller mi schází... Ba ne, zklamaný bude určitě Jirka Štajner, který s námi byl v Irsku, také Zdeněk Pospěch jezdil na srazy dlouho. Ale jak říkám, je těžké vybrat.

Prožíváte pestrou sezónu, která není zdaleka u konce. Jak ji zatím vidíte?

V neděli se bude hodnotit jinak než dnes. Finále s Bayernem bude mít na jejím hodnocení veliký vliv. Zatím je velice pozitivní z osobního hlediska. Většinu sezóny se mi dařilo, držel jsem si formu a vyhráli jsme Anglický pohár. A ještě máme šanci získat nejcennější klubovou trofej. Kdybychom vyhráli finále Ligy mistrů, byla by sezóna jedna z nejlepších, i když nejsme v první čtyřce v lize. Máme FA Cup a protrhli bychom smůlu v Lize mistrů. Je to ročník plný paradoxů, uvidíme, jak skončí.

Máte vysvětlení, proč jste vybouchli v Premier League?

Rozhodl špatný začátek sezóny. V prosinci a lednu jsme poztráceli spoustu bodů, tam se všechno zlomilo a už jsme to nedohnali. Ale jak říkám, je to sezóna plná paradoxů. Může být pro Chelsea nejlepší v historii, i když v lize byla nejhorší za posledních osm let...

Premier League zažila infarktový závěr. Je titul pro Manchester City zasloužený?

Získali v dlouhodobé soutěži nejvíc bodů, tak zasloužený je. Ztratit titul o skóre je pro United kruté, ale i to mají City nejlepší, takže jim můžeme jen pogratulovat. O záchranu se taky hrálo až do konce. Tento rok byl obzvlášť vyrovnaný - o všem se rozhodovalo až do posledních vteřin.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..