Rubriky:

Anglie

VIDEO: City se omluvilo Fergusonovi za Tévezův urážlivý transparent

15. května 2012 09:11 - Londýn

Vedení Manchesteru City se omluvilo trenérovi konkurenčních United Alexi Fergusonovi za chování útočníka Carlose Téveze při pondělní slavnostní jízdě městem. Argentinský fotbalista slavil zisk anglického titulu transparentem s nápisem "R.I.P. Fergie" (Odpočívej v pokoji, Fergie).

"Už jen výroba takové věci je politováníhodná a jejím ukazováním na veřejnosti Carlos silně přestřelil," citovala agentura AP prohlášení City, které v neděli díky dvěma gólům v nastavení porazilo v posledním kole Queens Park Rangers a ukončilo po 44 letech čekání na titul. United skončili kvůli horšímu skóre druzí.

"V euforii jsem se nechal unést. Rozhodně jsem nechtěl Sira Alexe Fergusona urazit, protože ho uznávám jako člověka i jako trenéra," uvedl Tévez. Útočník transparent ukazoval během jízdy ulicemi Manchesteru, kam se na čerstvého šampióna přišlo podívat kolem sto tisíc fanoušků.

Tévez pod Fergusonem hrál v letech 2007 až 2009, s United se však nerozešel v nejlepším a přestoupil do týmu městského rivala. Argentinský fotbalista se o rozruch postaral už v průběhu sezóny, když se pokusil vytrucovat si odchod ze City. Posléze se sice k týmu vrátil, na platu a pokutách ale přišel zhruba o devět miliónů liber.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..