Rubriky:

Anglie

Kašli na Real a Bayern. Pojď do Chelsea, lákají Modriče z klubu, kvůli kterému přestupuje

5. července 2012 09:20 - Praha

To jsou paradoxy. Chorvatský špílmachr Luka Modrič chce opustit Tottenham Hotspur, protože klub přišel o šanci hrát v příští sezóně Ligy mistrů. Spurs skončili čtvrtí v Premier League, což by za normálních okolností stačilo na předkolo LM, jenže Chelsea je o místo připravila tím, že Champions League vyhrála. A teď dokonce láká šikovného Chorvata do svých řad.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Tedy konkrétně na něj veřejně přes média naléhal srbský obránce Branislav Ivanovič. „Chelsea jako tým potřebuje hráče s takovými kvalitami. Vím, že o něj byl zájem už v minulém přestupovém období," prozradil Ivanovič chorvatskému listu Sportske Novosti.

O hvězdu londýnských Kohoutů mají však velký zájem také Real Madrid, Bayern Mnichov či Manchester United. „K nám by ale rychle zapadl a výrazně by tým posílil. V Anglii už působí dlouho a ví, jak se tady fotbal hraje. Zná mentalitu hráčů," pokračoval zadák Chelsea.

Přestup je nezbytný, míní Ivanovič

Šestadvacetiletý Modrič je zřejmě v ideálním věku na přestup o patro výš, tedy do klubu s ambicemi na velké trofeje. „Má výjimečné kvality a přestup do většího klubu je pro něho nezbytným krokem v kariéře," radil Ivanovič.

„V Chelsea by se rychle adaptoval a stal by se ještě lepším hráčem. Měl by do Chelsea přestoupit – to by nemohlo dopadnout špatně," dodal Srb.

Modrič hraje v Tottenhamu, kam přišel z Dinama Záhřeb, od roku 2008. Ve 127 zápasech za tým z White Hart Line dal 13 gólů. V chorvatské reprezentaci nastoupil k 57 zápasům, v nichž osmkrát skóroval.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..