Rubriky:

Anglie

Přijď za mnou, Chelsea, škemrá její dlouholetá opora Lampard

15. srpna 2012 16:13 - Londýn

Patří sice k legendám klubu, jenže teď se na Stamford Bridge ocitá v roli prosebníka. Čtyřiatřicetiletý záložník Frank Lampard škemrá u vedení fotbalové Chelsea, aby s ním prodloužila smlouvu. „Rád bych v tomto klubu ukončil svou kariéru. Cítím, že dokážu hrát na nejvyšší úrovni ještě pár let,“ proklamuje anglický reprezentant hodně nahlas. Jenže Abramovič a spol. ho zatím neslyší...

 

Nigel Roddis, Reuters

Ve středu večer navlékne v přátelském duelu proti Itálii kapitánskou pásku anglické fotbalové reprezentace. Jenže i to jako by bylo pro Chelsea málo. Frank Lampard se u svých chlebodárců zatím marně domáhá prodloužení kontraktu.

Během léta se spekulovalo o jeho možném odchodu ze Stamford Bridge, ale fámy o tom, že by měl odejít do Číny po stopách svých bývalých spoluhráčů Nicolase Anelky a Didiera Drogby, sám „Frankie" vyvrátil.

Momentálně ho zajímá pouze prodloužení smlouvy. „Rád bych v tomto klubu ukončil svou kariéru. Cítím, že dokážu hrát na nejvyšší úrovni ještě pár let, jen si přestávám být jistý, zda je stejného názoru i vedení FC Chelsea. Chtěl bych si s představiteli klubu sednout a vše probrat, protože momentálně nevím, co očekávat," cituje BBC slova Lamparda, který vydělává týdně 170 tisíc liber.

V Chelsea má platnou smlouvu na poslední rok a návrh na její prodloužení od vedení klubu stále nepřichází.

Mladí hráči přinesou nový život

Minulá sezóna byla pro „Lampse" hodně zvláštní. Ze začátku moc nehrál, nový kouč André Villas-Boas stavěl na jiných. Po jeho odchodu však měl Lampard výrazný podíl na tom, že Blues vyhráli nejen FA Cup, ale konečně také vysněnou Ligu mistrů.

Po roce jako by se příběh opakoval. Někteří hráči v čele s Drogbou sice odešli, hlásí se však nové tváře jako Eden Hazard, Marko Marin či Oscar. A Lampard musí doufat, že na to nedoplatí.

„Já to všechno chápu a rád bych byl součástí nově začínající éry Chelsea. Mám pocit, že mladí hráči, kteří přicházejí do prvního týmu, přinesou nový život. Už jen čekám, co bude se mnou," krčí rameny.

V závěru sezóny se Lampard znovu zranil a musel vynechat EURO 2012, kde Angličanům citelně chyběl. Přestože čekání trvá trochu dlouho a nový ročník anglické Premier League začíná již tento víkend, záložník s dělovou pravačkou ještě neztrácí naději.

„Před třemi lety jsem se dočkal. Funkcionáři klubu přišli za mnou a dohodli jsme se na nové smlouvě. Věřím, že přijdou i tentokrát. Čekám na ně," vzkazuje do patřičných kanceláří.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..