Maďar Gera parádně vymetl pavučinky a odstartoval debakl Liverpoolu

Plánovali si, jak se po loňské otřesné sezóně zakončené až osmým zvednou. Během letní přestávky provedli početné změny v kádru, sáhli dokonce i po novém trenérovi. Jenže už po prvním kole je patrné, že přiblížení se k top příčkám bude pro anglický Liverpool během na dlouhou trať. V sobotu Reds museli skousnout potupný debakl 0:3 na půdě West Bromwiche Albion, když vše odstartovala parádní trefa maďarského záložníka Zoltána Gery.

Luis Suárez z Liverpoolu.

Už když byl vylosován nový ročník Premier League, fanoušci Liverpoolu dobře věděli, že hned úvodní kolo nabídne pikantní podívanou. Po loňském trápení zakončeném konečným osmým místem vedení slavného Reds propustilo z trenérského postu klubovou legendu Kennyho Dalglishe, na jehož místo přišel Brendan Rogers. Muž, který dotáhl do elitní britské soutěže Swansea, vůbec první velšský klub v dějinách Premier League. Navíc s ním v uplynulém ročníku bavil útočnou hrou, zakončenou solidním jedenáctým místem.

Spolu s Dalglishem se musel pakovat i jeho asistent Steve Clarke. Ten však bez práce dlouho nezůstal, když kývl West Bromwichi. V sobotu tak Clarke zažil pořádně emotivní premiéru...

Liverpool sice během prvního poločasu diktoval tempo hry, úvodní gól ale ne a ne přijít. Naopak to byli domácí, kdo jak první udeřili. Odvrácený roh si dvacet metrů od Reinovy brány zpracoval maďarský středopolař Zoltán Gera a parádním halfvolejem vymetl pavučinky v brance.

Vražedný los pro Reds

Po změně stran pak byla zkáza klubu od řeky Mersey dokonána. Nejprve po faulu v šestnácte zamířil předčasně do sprch po červené kartě stoper Agger. Reina sice pokutový kop zneškodnil, o pár minut později však na další penaltu už nedosáhl. Trapas Liverpoolu pak Baggies dokonali třetím gólem.

Liverpool nejenže na úvod soutěže nesplnil úlohu favorita, ani vyhlídky do budoucna nejsou nijak růžové. Vždyť posuďte sami při pohledu na soupeře pro následující čtyři kola – Manchester City, Arsenal, Sunderland, Manchester United...