Everton - Manchester Utd. 1:0Van Persiemu premiéra zhořkla, Manchester United překvapivě prohrál na Evertonu

Fotbalisté Manchesteru United na úvod Premier League nečekaně klopýtli, když na hřišti Evertonu prohráli 0:1. Rudým Ďáblům nepomohl ani Robin Van Persieho, posila z Arsenalu za 24 miliónů liber, který odehrál závěrečných 25 minut. O jediný gól Toffees, kteří byli po většinu zápasu lepší, se ve druhém poločase postaral hlavou Fellaini. Manchester přidal až v závěru, alespoň bod mu to ale nepřineslo.

Robin Van Persie v dresu Manchesteru United.

Everton začal sympaticky a byl nebezpečnější než favorizovaný soupeř. Ve 14. minutě se Fellaini na levém křídle zbavil dvou protihráčů, již překonaného De Geu musela zachránit pravá tyč. Španělský gólman se musel předvést vzápětí, když konečky prstů vytáhl Piennarovu hlavičku nad břevno.

Rudí Ďáblové se poprvé připomněli až po půl hodině hry, Rooneyho přímý kop s obtížemi vyrazil Howard. Na druhé straně De Gea znovu rozesmutnil Pienaara, když jeho utaženou střelu po zemi vytlačil na roh.

Posléze se z nadějné pozice neprosadil Rooney a Welbeckova střela minula tři tyče jen o centimetry. Největší šance si však Everton nechal až na závěr poločasu. Nejprve De Gea reflexivně vyrazil Osmanovu dělovku, ve 45. minutě pak Bainesův trestňák vytáhl ze šibenice. I přes absenci branek tak diváky první poločas musel bavit, hra se přelévala ze strany na stranu a nechyběly ani gólové tutovky.

Van Persie k vyrovnání nepomohl

A Toffees v tlaku pokračovali i po změně stran. Ve 49. minutě Rudé Ďábly opět zachránila branková konstrukce, když Osmanův halfvolej orazítkoval břevno. V 57. minutě se už ale domácí zasloužené branky dočkali, přesnou hlavičkou po rohovém kopu se prosadil Fellaini.

Kouč Alex Ferguson na nepříznivý výsledek zareagoval po deseti minutách a do hry poslal Van Persieho, který si tak po přestupu z Arsenalu odbyl premiéru v dresu Red Devils. Hosté přeci jen přidali, převzali iniciativu, obrana Evertonu však odolala a svěřenci kouče Moyese tak na úvod soutěže získali skalp úřadujícího vicemistra.