FOTBAL: Swansea začala suverénně, Manchester United se o výhru strachoval

Skutečně suverénně vstoupila Swansea do nového ročníku Premier League. Po pětigólové výhře na stadionu Queens Park Ragers totiž ve druhém kole porazila doma West Ham United. Má šest bodů a skóre 8:0, na první příčku to však nestačí. Chelsea porazila Newcastle a protože má o utkání víc, vede tabulku.

Robin Van Persie se v dresu Manchesteru United uvedl prvním gólem.

Swansea začala domácí zápas hodně nervózně, nemohla se dostat do tempa a mnoho nescházelo, aby Nolan dostal hned v úvodu „kladiváře" do vedení.  Dva rychlé góly, které vstřelili španělští legionáři Angel Rangelm a Michu v rozpětí devíti minut ale Swansea patřičně uklidnily, takže zápas dostal očekávaný průběh.

Van Persie se uvedl gólem

To pro Manchester United začal domácí duel s Fulhamem šokem. Už ve 3. min. totiž Duff otevřel po standardní situace skóre a Fergusonův tým prohrával. Už v 10. min. se ale uvedla nová posila Van Persie koupená z Arsenalu. Nizozemský snajpr 97. trefou vstřelenou v Premier League vyrovnal a Manchester se rozjel. Japonec Kagawa koupený z Borussie Dortmund skóre otočil, Rafael dodal třetí brankou vstřelenou ještě před přestávkou potřebný klid. Ďáblové, v jejichž sestavě chyběli jak Rooney, tak i Giggs, si ovšem ve druhé půli zkomplikovali život vlastním gólem Vidiče.

Fulham se v závěru pokoušel mohutně vyrovnat, ale na remízu nakonec nedosáhl. V nastaveném čase si pak po srážce s Rodallegou přivodil střídající Rooney tržnou ránu ve stehně a musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona však i bez něj těsné vedení udrželi a napravili úvodní porážku 0:1 s Evertonem.

Hazard se zase předvedl

Belgičan Hazard, který přišel do Chelsea v létě z francouzského Lille, opět dokázal, jak velkou posilou pro Blues je. V zápase s Newcastlem otevřel gólem z penalty skóre, ve třetí minutě nastaveného času prvního poločas nahrál Torresovi a ten vedení a nakonec vítězství pojistil.

Ve druhém poločase se několikrát blýskl parádními zákroky český gólman Petr Čech, který tak odčinil minelu z posledního střetřnutí s readingem.

Villas-Boas ještě nevyhrál

Aston Ville začátek sezóny nevyšel. Nezískala ani bodl a po vysoké domácí prohře 1:3 s Evertonem se topí u dna tabulky. Doma prohrála i Southampton.

překvapením je i remíza Tottenhamu s West Bromwichem. Kohouti vedli gólem, který dal Kamerunec Assou-Ekotto, za hosty ovšem vyerovnal v poslední minutě Morrison Kohouti tak ani ve druhém duelu pod novým trenérem Andrém Villasem-Boasem nezvítězil.

Premier League - 2. kolo
Swansea - West Ham United 3:0 (20. Rangel, 29. Michu, 64. Graham)
Aston Villa - Everton 1:3 (75. Ahmadi - 3. Peinnar, 31. Fellaini, 40. Jelavič)
Manchester United - Fulham 3:2 (10. Van Persie, 35. Kagawa, 41. Rafael - 3. Duff, 64. Vidič vlastní)
Norwich - Queens Park Rangers 1:1 (11. Jackson - 19. Zamora)
Southampton - Wigan  0:2 (51. Santo, 89. Kone)
Tottenham - West Bromwich Albion 1:1 (74. Assou-Ekotto - 90. Morrison)
Chelsea - Newcastle 2:0 (20. Hazard z penalty, 45.+3. Torres)