Anglie

FOTBAL: Swansea začala suverénně, Manchester United se o výhru strachoval

25. srpna 2012 18:04 - Praha
(Aktualizováno: 25. srpna 2012 20:28)

Skutečně suverénně vstoupila Swansea do nového ročníku Premier League. Po pětigólové výhře na stadionu Queens Park Ragers totiž ve druhém kole porazila doma West Ham United. Má šest bodů a skóre 8:0, na první příčku to však nestačí. Chelsea porazila Newcastle a protože má o utkání víc, vede tabulku.

Jon Super, ČTK/AP

Swansea začala domácí zápas hodně nervózně, nemohla se dostat do tempa a mnoho nescházelo, aby Nolan dostal hned v úvodu „kladiváře" do vedení.  Dva rychlé góly, které vstřelili španělští legionáři Angel Rangelm a Michu v rozpětí devíti minut ale Swansea patřičně uklidnily, takže zápas dostal očekávaný průběh.

Van Persie se uvedl gólem

To pro Manchester United začal domácí duel s Fulhamem šokem. Už ve 3. min. totiž Duff otevřel po standardní situace skóre a Fergusonův tým prohrával. Už v 10. min. se ale uvedla nová posila Van Persie koupená z Arsenalu. Nizozemský snajpr 97. trefou vstřelenou v Premier League vyrovnal a Manchester se rozjel. Japonec Kagawa koupený z Borussie Dortmund skóre otočil, Rafael dodal třetí brankou vstřelenou ještě před přestávkou potřebný klid. Ďáblové, v jejichž sestavě chyběli jak Rooney, tak i Giggs, si ovšem ve druhé půli zkomplikovali život vlastním gólem Vidiče.

Fulham se v závěru pokoušel mohutně vyrovnat, ale na remízu nakonec nedosáhl. V nastaveném čase si pak po srážce s Rodallegou přivodil střídající Rooney tržnou ránu ve stehně a musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona však i bez něj těsné vedení udrželi a napravili úvodní porážku 0:1 s Evertonem.

Hazard se zase předvedl

Belgičan Hazard, který přišel do Chelsea v létě z francouzského Lille, opět dokázal, jak velkou posilou pro Blues je. V zápase s Newcastlem otevřel gólem z penalty skóre, ve třetí minutě nastaveného času prvního poločas nahrál Torresovi a ten vedení a nakonec vítězství pojistil.

Ve druhém poločase se několikrát blýskl parádními zákroky český gólman Petr Čech, který tak odčinil minelu z posledního střetřnutí s readingem.

Villas-Boas ještě nevyhrál

Aston Ville začátek sezóny nevyšel. Nezískala ani bodl a po vysoké domácí prohře 1:3 s Evertonem se topí u dna tabulky. Doma prohrála i Southampton.

překvapením je i remíza Tottenhamu s West Bromwichem. Kohouti vedli gólem, který dal Kamerunec Assou-Ekotto, za hosty ovšem vyerovnal v poslední minutě Morrison Kohouti tak ani ve druhém duelu pod novým trenérem Andrém Villasem-Boasem nezvítězil.

Premier League - 2. kolo
Swansea - West Ham United 3:0 (20. Rangel, 29. Michu, 64. Graham)
Aston Villa - Everton 1:3 (75. Ahmadi - 3. Peinnar, 31. Fellaini, 40. Jelavič)
Manchester United - Fulham 3:2 (10. Van Persie, 35. Kagawa, 41. Rafael - 3. Duff, 64. Vidič vlastní)
Norwich - Queens Park Rangers 1:1 (11. Jackson - 19. Zamora)
Southampton - Wigan  0:2 (51. Santo, 89. Kone)
Tottenham - West Bromwich Albion 1:1 (74. Assou-Ekotto - 90. Morrison)
Chelsea - Newcastle 2:0 (20. Hazard z penalty, 45.+3. Torres)