Liverpool - Manchester City 2:2 Mistrovský Manchester City liverpoolské prokletí nezlomil a jen remizoval, Arsenal ještě nedal gól

Mistrovský Manchester City se ve druhém kole Premier League znovu přesvědčil, že liverpoolský Anfield Road je pro něho prokletý. Už v šestém zápase v řadě tam neuspěl, tentokrát remizoval s domácím týmem 2:2. Na první příčce tabulky tak zůstává Chelsea, která má ovšem o zápas víc než Swansea a Everton, tedy celky, které rovněž v novém ročníku neztratily ještě ani bod.

Útočník Arsenalu Lucas Podolski se střelecky v Premier League neprosazuje.

V prvním velkém šlágru letošního ročníku Premier League se do úvodní šance prodral jedenadvacetiletý Borini, který přišel do Liverpoolu v létě z AS Řím, bránu však minul. Citizens odpověděli vzápětí - Tévez proběhl obranou, přelstil i brankáře Reinu, ale z velice ostrého úhlu dokázal poslat míč jen do tyče.

Škrtel hrdinou i hrobařem

Rozhodující moment přinesla 34. min., kdy při rohovém kopu Gerrarda vyskočil v šestnáctce ze všech nejvýš Škrtel a hlavičkoval přesně. Citizens se nedokázali z tohoto úderu vzpamatovat a první poločas dohráli v hlubokém útlumu, což jejich trenéra Manciniho hned několikrát zvedlo z lavičky.

Po změně stran se ovšem Citizens probrali, začali domácí důrazně napadat, dostávali se k odraženým míčům a po hodině se dočkali vyrovnání. Yaya Toure využil zmatků v obraně Liverpoolu a nedal Reinovi šanci. Za čtyři minuty ovšem odpověděl Suárez, který z trestného kopu obstřelil zeď bránících hráčů a odrazem od tyče propasíroval míč do sítě.

Liverpool měl nakročeno k výhře, ale autor prvního gólu Škrtel ji odmítl. Deset minut před koncem vyrobil školáckou chybu, nahrál přímo Argentinci Tévezovi a ten vyrovnal.

Van Persie chybí až příliš

Londýnští kanonýři zřejmě budou muset po odchodu Van Persieho vypsat konkurs na střelce. Během úvodních 180 minut Premier League nedali gól, takže mají na kontě jen dvě bezbrankové remízy. Střelecké hledání Arsenalu pokračovalo i v nedělním střetnutí 2. kola na stadionu Stoke City.

Ztráta nizozemského kanonýra Van Persieho, který v dresu Arsenalu nastřílel 96 ligových gólů, bude mnohem citelnější, než si kouč Wenger připouštěl. Němec Podolski, který přišel z Kolína nad Rýnem s osmnácti bundesligovými trefami v minulé sezóně, by ho měl nahradit, zatím se ale na ostrovech hledá a ani proti Stoke se neprosadil. Na trávníku vydržel 72. minut, než ho Wenger vystřídal.

A protože jeho spoluhráči dopadli stejně, skončilo střetnutí bezgólovou remízou. Nic na ní nezměnil ani závěrečný nápor „kanonýrů", kdy mohli rozhodnout střídající Ramsey, Oxlade-Chamberlain či Giroud .

Domácí Jonathan Walters dal gól už v 7. minutě, jenže rozhodčí Mason odpískal ofsajd.

Premier League - 2. kolo
Stoke City - Arsenal 0:0
Liverpool -  Manchester City 2:2 (34. Škrtel, 67.Suárez - 63. Y. Touré, 90. Tévez)