West Ham - Fulham 3:0Carroll z West Hamu předčil při debutu v nových týmech Berbatova

Londýn

Útočníci Andy Carroll z West Hamu a Dimitar Berbatov z Fulhamu hned druhý den po příchodu do svých nových klubů nastoupili do vzájemného zápasu v anglické fotbalové lize. Lépe dopadla premiéra pro Carrolla, který při vítězství 3:0 přispěl ke všem brankám "Kladivářů".

Anglický fotbalový reprezentant Andy Carroll.

Anglický reprezentant Carroll přišel loni do Liverpoolu za rekordních 35 milionů liber, dnes ale hned při debutu dokázal, že mu zřejmě bude lépe sedět styl West Hamu. Hned v první minutě prodloužil míč, který se dostal ke Kevinu Nolanovi, a ten otevřel skóre londýnského derby.

I k dalším gólům přispěl vytáhlý Carroll, když na sebe navázal pozornost obránců při rohu a přímém kopu, po kterých se trefili Winston Reid a Matthew Taylor. V 68. minutě ho kvůli zranění vystřídal Carlton Cole. "Je to smůla, bohužel pro (trenéra národního týmu) Roye Hodgsona i pro nás bude nějaký čas chybět a zřejmě nebude schopný jet na reprezentační sraz," řekl trenér West Hamu Sam Allardyce.

Druhý poločas za Fulham odehrála posila z Manchesteru United Berbatov, Bulhar se však neprosadil.

Brankou ozdobil debut nový záložník Tottenhamu Mousa Dembélé, jenže na jeho gól ze 68. minuty stačil pět minut před koncem odpovědět Robert Snodgrass. "Kohouti" s Norwichem remizovali 1:1 a oba kluby mají po třetím kole na kontě po dvou bodech.

Fotbalisté Manchesteru City porazili Queens Park Rangers a v tabulce se posunuli se sedmi body na čtvrté místo. V repríze duelu, ve kterém si v květnu zajistili ligový titul, zdolali soupeře 3:1.

City poslal do vedení už v 16. minutě Yaya Touré, ale po přestávce vyrovnal Bobby Zamora. Domácí však hned za dvě minuty odpověděli zásluhou Edina Džeka. V nastavení navíc střelu bývalého hráče Teplic srazil Carlos Tévez a dokonal tak druhou výhru obhájce titulu v ročníku.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:
West Ham United - Fulham 3:0 (1. Nolan, 29. Reid, 41. Taylor), Swansea - Sunderland 2:2 (45. Routledge, 66. Michu - 41. a 45.+6 Fletcher), Tottenham - Norwich 1:1 (68. Dembélé - 85. Snodgrass), West Bromwich - Everton 2:0 (65. Long, 82. McAuley), Wigan - Stoke 2:2 (5. Maloney z pen., 49. Di Santo - 40. Walters z pen., 76. Crouch), Manchester City - QPR 3:1 (16. Y. Touré, 61. Džeko, 90.+3 Tévez - 59. Zamora).