Rubriky:

Anglie

Rooney lituje, že si chtěl vynutit odchod z Manchesteru United

7. září 2012 14:41 - Manchester

Anglický útočník Wayne Rooney lituje toho, že se před dvěma lety pokusil vytrucovat si odchod z Manchesteru Untied. Podle šestadvacetiletého fotbalisty, který nakonec v klubu zůstal a podepsal pětiletou smlouvu, to byla největší chyba jeho kariéry.

 

REUTERS/Tony Gentile

"V září 2010 mě ze hry vyřadilo zranění kotníku. Byl jsem naštvaný na sebe, na fotbal, prostě na celý svět. Byl jsem v začarovaném kruhu a nemohl jsem ven," napsal Rooney ve své nové životopisné knize. "Tehdy jsem udělal největší chybu v kariéře. V prohlášení jsem uvedl, že na Old Trafford nejsem šťastný a že jinde by to bylo lepší," uvedl anglický reprezentant, který momentálně léčí zranění stehna a na trávník se vrátí nejspíš v říjnu.

"Strhnul se kolem toho ohromný povyk. Začalo to řešit vedení United, vyjadřovali se k tomu další lidi, ale nikdo nevěděl, co se děje v mém životě. Nikdo mi nerozuměl, nevěděli, jak přemýšlím. To jsem věděl jenom já, jenže ani já občas nevím, co chci," přidal.

Přesvědčil ho Sir Alex Ferguson

K setrvání v United Rooneyho přesvědčil trenér Ferguson. "Řekl mi: Někdy vidíš na poli krávu a myslíš, že je lepší než ta, kterou máš na poli ty. Jenže tak to není, ne vždycky platí, že sousedova kráva více mléka dává," uvedl útočník.

"Měl samozřejmě pravdu. Uvědomil jsem si, že jsem udělal chybu, že se mi líbí, co je na mém poli. United chtějí to samé co já: vyhrávat trofeje, mít úspěch a být nejlepší," prohlásil Rooney, který je v Manchesteru od roku 2004 a s klubem vyhrál Ligu mistrů a čtyřikrát Premier League.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..