Manchester City - Arsenal 1:1Liverpool zažívá nejhorší start za sto let, Arsenal remizoval na hřišti mistra

Liverpool

Liverpool dál čeká v anglické Premier League na první výhru. V ostře sledovaném šlágru na Anfield Road, jímž v neděli pokračovgalo 5. kolo, totiž prohrál s Manchesterem United 1:2, když rozhodující gól vstřelil z penalty devět minut před koncem nizozemský kanonýr Van Persie. Manchester United tak v tabulce postoupil na druhou příčku, přičemž na vedoucí Chelsea ztrácí bod, Liverpool zůstává s pouhými dvěma body osmnáctý a zažívá nejhorší start za posledních sto let.

Robin van Persie rozhodl o výhře Manchesteru United v Liverpoolu.

Měl to byl klíčový moment celého duelu... Přemotivovaný Shelvey nejprve zajel do Giggse, aby vzápětí poslal  k zemi i Evanse. Sudí Halsey se nerozpakoval a poslal ho okamžitě do šaten, takže pro Fergusonův hostující tým začala přesilovka tvrvající přes padesát minut.

Pro Liverpool to byla pochopitelně rána, neboť v prvním poločase měl ke gólu blíže. Gerrard ale šanci nevyužil, technická střela Suáreze minula bránu, pokus Suáreze z trestného kopu pak zlikvidoval gólman Lindegaard. I po změně stran Reds začali aktivně a po padesáti vteřinách se dočkali překvapivého vedení. Po zmatcích v šestnáctce Manchesteru se dostal míč k Gerrardovi, ten si ho na prsou zpracoval a zamířil přesně k tyči.

Hosté se ovšem rychle probrali. Sevřeli Liverpool do kleští a za pět minut zásluhou brazilského legionáře Rafaela vyrovnali. Liverpool ovšem i v oslabení moc a moc toužil po prvním vítězství, jenže když Suárezovi nevyšel pokus vymodlit si pokutový kop a po pár minutách kryl jeho tvrdou ránu Lindegaard, přišel zákonitý trest.

Johnson zastavil unikajícího Valenciu v šestnáctce poté, co se ho lehce dotkl a  nizozemský Van Persie z hodně příšné penalty rozhodl o výhře hostů. Brankář Reina si sice na jeho střelu sáhl, ale míč se přesto do sítě dostal. Liverpool tak vyšel znovu naprázdno, po pěti kolech má na kontě pouhé dva body a zažívá nejhorší start do ligy za posledních sto let.

Ve druhém nedělním šlágru mistrovský Manchester City doma jen remizoval s Arsenalem, i když od 40. min. vedl gólem Lescotta. Za "Kanonýry" vyrovnal osm minut před koncem Koscielny a potvrdil tak dobrou formu, kterou jeho tým navzdory odchodu nizozemského kanonýra Van Persieho do Manchesteru United na podzim má.

Anglická Premier League - 5.kolo
Liverpool - Manchester United 1:2 (0:0). Branky: 46. Gerrard - 51. Rafael, 81. Van Persie z penalty
Newcastle - Norwich 1:0 (19. Ba),
Manchester City - Arsenal 1:1 (40. Lescott - 82. Koscielny)
Tottenham - QPR 2:1 (60. vlastní Faurlin, 61. Defoe - 33. Zamora).