Chelsea - Norwich 4:1Chelsea dál vládne Anglii. Čech brzy kapituloval, ale pak Blues nasázeli čtyři góly

Manchester

Londýnská Chelsea s gólmanem Petrem Čechem si dál drží vládu nad anglickou Premier League. Na Stamford Bridge domácí fotbalisté porazili Norwich jednoznačně 4:1, vybojovali už šestou výhru ze sedmi zápasů a udrželi si vedení v tabulce o čtyři body před obhájcem titulu Manchesterem City, který zdolal Sunderland hladce 3:0.

Fernando Torres skóruje do sítě gólmana Norwiche Johna Ruddyho.

Svěřence kouče Roberta Di Mattea nerozhodil ani brzký inkasovaný gól po ráně Granta Holta z hranice šestnáctky. Už za tři minuty totiž srovnal hlavou Fernando Torres a o pár minut později dorazil efektní nůžky stejného hráče do brány Frank Lampard.

Do konce první půle se ještě prosadil Eden Hazard a domácí se tak definitivně uklidnili. Po přestávce měli blízko ke gólu ještě Oscar, Juan Mata a znovu hazard, ale nakonec se prosadil už jen Branislav Ivanovič, jenž nádherným volejem čtvrt hodiny před koncem zápasu uzavřel na 4:1.

Manchester City si v pohodě poradil se Sunderlandem

Obhájce titulu v Premier League Manchester City si po sedmém kole udržel neporazitelnost. Navíc dokázal poprvé v sezóně vyhrát dva zápasy po sobě, když doma porazil Sunderland hladce 3:0.

Fotbalisté City předvedli možná vůbec nejpřesvědčivější výkon v dosavadním průběhu sezóny. Trenér Mancini nechal na lavičce Džeka s Agüerem, naopak od úvodních minut vběhli na trávník Balotelli a Tévez.

Domácí nasměroval k výhře už po pěti minutách parádně zahraným trestným kopem Aleksandar Kolarov. Stejný hráč pomohl i ke druhé trefě, po hodině hry zužitkoval jeho pas střídající Sergio Agüero. Těsně před koncem pak pečetil na 3:0 z přímého kopu Milner. Sunderland tak poprvé v novém ročníku Premier League prohrál a zůstává třináctý.

Arsenal musel derby otáčet

Velmi očekávané malé londýnské derby vyhrál na stadiónu West Hamu United favorizovaný Arsenal 3:1, přestože vývoj zápasu musel otáčet. Kanonýři, jimž stále chybí zotavující se Tomáš Rosický, sice měli více míč v držení, jako první se ale trefil domácí Mohamed Diame.

Obrat nastartoval ještě před přestávkou svým prvním gólem v Premier League Olivier Giroud. V závěru pak poslal Arsenal do vedení střídající Theo Walcott a dalekonosná rána Santi Cazorly uzavřela zasloužené vítězství hostů 3:1, které vyneslo Arsenal na pátou příčku.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:
Manchester City - Sunderland 3:0 (5. Kolarov, 60. Agüero, 89. Milner)
Chelsea - Norwich 4:1 (14. Torres, 22. Lampard, 31. Hazard, 76. Ivanovič - 11. Holt)
Swansea - Reading 2:2 (71. Michu, 78. Routledge - 31. Pogrebňak, 44. Hunt)
West Bromwich - QPR 3:2 (5. Morrison, 22. Gera, 85. Mulumbu - 35. Taarabt, 90.+2 Granero)
Wigan - Everton 2:2 (10. Koné, 21. Di Santo - 11. Jelavič, 87. Baines z pen.)
West Ham - Arsenal 1:3 (21. Diame - 41. Giroud, 77. Walcott, 83. Cazorla)