Rubriky:

Anglie

Fotbalista Farina, který nahlásil korupci, bude trénovat v Aston Ville

17. října 2012 13:03 - Birmingham

Italský fotbalista Simone Farina, který byl po odmítnutí úplatku za ovlivnění zápasu bez angažmá, konečně našel práci. Třicetiletý obránce bude působit jako mládežnický trenér a skaut v anglické Aston Ville.

 

Fotobanka Profimedia

"Před rokem bych opravdu nečekal, že se můj život bude ubírat zrovna tímto směrem. Ale jsem rád, že můžu alespoň nějak pomoci," citovala Farinu agentura Reuters. "Je to velká šance a vidět, jak se děti zlepšují a fotbal je baví, je opravdu příjemné. Přesně o tomhle by měl být fotbal," dodal.

Farina byl bez angažmá od srpna, kdy skončil v Gubbiu. Právě v dresu tehdy druholigového celku loni v listopadu odmítl za 200 tisíc eur ovlivnit zápas Italského poháru s Cesenou. Událost nahlásil na policii, která zatkla 17 lidí.

"Vím, že když jsem úplatek odmítl, tak jsem udělal správnou věc. Nahlásil jsem to proto, že tyhle podvody musejí být vyneseny na světlo. Není pro ně místo ve fotbale ani v životě," uvedl Farina.

Kouč italské reprezentace Cesare Prandelli poté Farinu za odměnu pozval, aby si s národním týmem zatrénoval. Prezident FIFA Sepp Blatter zase obránce ocenil na lednovém galavečeru při příležitosti udílení Zlatého míče v Curychu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..