Manchester Utd. - Arsenal 2:1Vypískaný Van Persie se pomstil Arsenalu rychlým gólem, Manchester už vede ligu

Manchester

Fotbaloví fajnšmekři si v sobotu už krátce po poledni přišli na své. Na programu byl totiž šlágr 10. kola anglické Premier League mezi Manchesterem United a Arsenalem, v němž se poprvé v dresu United představil proti svému bývalému klubu nizozemský kanonýr Robin Van Persie. Pomohl tak svému týmu do čela tabulky Premier League, protože dosavadní lídr Chelsea jen remizoval se Swansea 1:1.

Robin van Persie v dresu Manchesteru United (vpravo) překonává gólmana Arsenalu Thomase Vermaelena.

A pro fanoušky Arsenalu, kteří dali při příchodu hráčů na trávník jasně najevo, že odchod z Emirates Stadium Van Persiemu nezapomněli, byl začátek zápasu jako ze špatného snu. Už po necelých třech minutách totiž fatálně chyboval bek Kanonýrů Vermaelen, jemuž se nepovedlo uklidit do bezpečí nikterak povedený centr Rafaela, nizozemský kanonýr dostal balón jako na podnose a křižnou střelou pálil přesně. Van Persie splnil slib a vstřelenou branku neslavil v blízkosti fans Arsenalu, bučení ale přesto neušel.

Manchester byl v první půli lepším týmem na hřišti a Arsenalu se během úvodní pětačtyřicetiminutovky nepodařilo ohrozit branku soupeře. V nastaveném čase navíc mohli inkasovat druhý gól, neuvěřitelné selhání při penaltě po ruce Cazorly ale předvedl Wayne Rooney, který nedokázal vůbec nasměrovat přízemní střelu mezi tyče.

Hned v úvodu druhé půle byli United opět blízko druhé brance, Van Persie vybojoval na pravé straně míč, Valencia ale stoprocentní šancí pohrdl a míč do odkryté branky nedostal. Až v 52. minutě reagoval kouč Kanonýrů Arséne Wenger na nepříznivý vývoj a poslal do hry Walcotta, který v úvodu pouze zahříval lavičku. O dvě minuty později se ocitl v obrovské šanci Giroud, gólman United De Gea ale dokázal pohotově zmenšit střelecký úhel a útočník Arsenalu zblízka netrefil.

Londýnský celek zůstával nadále střelecky jalový a Van Persie mohl v 66. minutě trestat podruhé, brankář Mannone ale jedovatou střelu dokázal vytlačit na roh. Ze standardní situace už ale udeřilo, Rooneyho centr přesně umístil hlavou Patrice Evra. A jen o chvilku později naděje Arsenalu pohasly ještě víc, když po druhé žluté kartě putoval ze hřiště předčasně Wilshere.

Přesto se nakonec podařilo hostujícímu týmu alespoň snížit. V páté minutě nastavení se výstavním gólem odčinil své zaváhání z první půle Cazorla, který obešel tři protihráče a nepříjemnou střelou stanovil konečné skóre utkání.

Chelsea ztratila výhru v závěru

Po výhře United potřebovala Chelsea k udržení vedení v tabulce zvítězit ve Swansea. Za tímto cílem nasměroval tým trenéra Roberta di Mattea první brankou v dresu Blues letní posila Moses.

Radost však hostům pokazil dvě minuty před koncem zápasu Hernández, který nedal brankáři Petru Čechovi šanci. Chelsea tak po porážce s Manchesterem United zaznamenala druhou bodovou ztrátu za sebou.