Rubriky:

Anglie

VIDEO: Hraje až druhou ligu, ale v Anglii platí za megatalent. Útočník Zaha okusí i reprezentaci

14. listopadu 2012 18:19 - Londýn

Je mu teprve dvacet let a kope v druholigovém Crystal Palace. Přesto si čím dál více podmaňuje celou Anglii. Útočník nebo ofenzivní záložník Wilfried Zaha se dokonce zalíbil i reprezentačnímu trenérovi Royi Hodgsonovi a tak ho zkušený stratég nejspíš vyzkouší ve středečním přípravném zápase se Švédskem. Talentu a sebevědomí má Zaha na rozdávání.

Typickým Angličanem přitom rozhodně není. Wilfried Zaha se narodil v Pobřeží Slonoviny, od čtyř let ale žije na Britských ostrovech. A herním projevem se od svých krajanů liší dost výrazně - je rychlý, technicky velmi dobře nadaný a dokonale ovládá práci s míčem. V dresu Crystal Palace si také „oťukal" typickou anglickou hru a v osobních soubojích dokáže obstát.

Teď o něj stojí kluby z Premier League a Zaha má před sebou další velkou výzvu - předvést se v reprezentačním dresu Anglie. „Hrál za juniorské týmy a je na něm vidět, čeho chce dosáhnout. Dostane šanci nás přesvědčit, protože nesporně patří k obrovským anglickým talentům," prohlásil anglický trenér Roy Hodgson.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..