Rubriky:

Anglie

Chelsea dovršila mizérii anglických klubů. Věděl jsem, že se to může stát, přiznal kouč Benítez

6. prosince 2012 11:28 - Londýn/ Praha

Konečně pod Benítezovým vedením vyhráli, dánskému Nordsjaellandu nastříleli šest gólů, i španělský snajpr Torres se trefil. A dokonce dvakrát. Chelsea přesto ani vysoká výhra k postupu nestačila a jako vůbec první obhájce v historii končí účinkování v Champions League už v základní skupině. „Jsme vyřazeni, ale ze zápasu si odnášíme spoustu pozitiv do budoucna. Proto začínáme okamžitě myslet na sobotní ligové utkání se Sunderlandem a pokračování v Evropské lize,“ zkoušel španělský kouč na lavičce Chelsea Rafael Benítez alespoň trochu mírnit rozčarování fanoušků "Blues".

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Mizérie ostrovních klubů na scéně nejprestižnější evropské klubové soutěže vyvrcholila ve středeční noci na Stamford Bridge. Anglický mistr Manchester City vypadl z Champions League v úterý, obhájce trofeje skončil hned o čtyřiadvacet hodin později.

Benítez v zázrak nevěřil

„Už když jsem do Chelsea přišel, věděl jsem, že k tomu může dojít," nenechával se kouč Benítez vyvést z míry, protože ani on nevěřil na zázrak, jímž by byla výhra Šachtaru Doněck nad Juventusem v souběžně hraném střetnutí na Ukrajině. Skutečně k němu nedošlo, takže londýnskému klubu zůstala jen Evropská liga.

Jak si vedli obhájci v Lize mistrů?
1993 Marseille po skandálu s ovlivňováním výsledků ve francouzské lize mu byla zakázána obhajoba v LM
1994 AC Milán prohra ve finále
1995 Ajax prohra ve finále
1996 Juventus prohra ve finále
1997 Borussia Dortmund vyřazena v semifinále
1998 Real Madrid vyřazen ve čtvrtfinále
1999 Manchester United vyřazen ve čtvrtfinále
2000 Real Madrid vyřazen v semifinále
2001 Bayern Mnichov vyřazen ve čtvrtfinále
2002 Real Madrid vyřazen v semifinále
2003 AC Milán vyřazen ve čtvrtfinále
2004 Porto vyřazeno v osmifinále
2005 Liverpool vyřazen v osmifinále
2006 Barcelona vyřazena v osmifinále
2007 AC Milán vyřazen v osmifinále
2008 Manchester United prohra ve finále
2009 Barcelona vyřazena v semifinále
2010 Inter Milán vyřazen ve čtvrtfinále
2011 Barcelona vyřazena v semifinále
2012 Chelsea vyřazena v základní skupině

„Zklamání by bylo stejné, i kdybychom přece jen ze skupiny postoupili a pak skončili třeba ve čtvrtfinále. Pro klub formátu Chelsea by to byl i tak neúspěch," mluvil do kamer Sky Sports ve stejném duchu i český legionář ve službách Chelsea Petr Čech.

Jeho klubu teď zbývá jen Evropská liga. „Už teď o ní přemýšlím. Není to sice nejlepší soutěž na světě, ale pokud se ve velké konkurenci, která v ní panuje, dostaneme do finále, budeme se ji snažit vyhrát," sliboval Benítez zklamaným fanouškům.

Torres se konečně probudil

I pozitivy, které v zápase s Dány viděl, se je snažil usmířit. „Mužstvo ukázalo kvalitu a úroveň, kterou v posledních týdnech hledalo. Dvaatřicetkrát jsme pálili na bránu, osmnáct střel směřovalo přímo na ní, vytvořili jsme si spoustu šancí a dali šest gólů," vyčísloval španělský kouč pokrok, který na hře svého týmu viděl. „Každé vítězství je pozitivní. A výhra doma pak dvojnásob."

Pochopitelně neopomněl připomenout ani dvě trefy španělského kanonýra Torrese, kterého má právě on probudit k životu.

„Už v předchozích zápasech hrál dobře, i když se ještě střelecky neprosazoval. Jeho práce a přínos pro mužstvo však byl veliký. Tentokrát hrál zase velice dobře, tým mu pomáhal a on se prosadil. Pokud si budeme vytvářet podobným způsobem šance i v dalších utkáních, bude určitě dávat další a další góly," chválil Benítez svého krajana.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..