Manchester City - Manchester Utd. 2:3Van Persie hrdinou Manchesteru United, v nastavení zařídil výhru nad Citizens

Manchester

Až v nastaveném čase rozhodli fotbalisté Manchesteru United o výhře na stadiónu městského rivala Manchesteru City 3:2. V první půli vstřelil útočník „Rudých ďáblů“ Wayne Rooney dvě branky. Domácí dokázali v průběhu druhého dějství vyrovnat. Poslední slovo však měl nejlepší střelec United Robin Van Persie, který ve druhé minutě nastavení rozhodl gólem z trestného kopu. United vedou díky výhře ligu už o šest bodů.

Robin Van Persie rozhoduje! Útočník Manchesteru United vstřelil gól v nastaveném čase.

Trenér Manchesteru United Alex Ferguson poslal do zápasu svého nejlepšího střelce Van Persieho, jemuž dělal v ofenzivě parťáka Rooney. A právě anglický útočník se stal hlavní postavou první půle. V 11. minutě ale mohl skóre zápasu otevřít útočník Citizens Balotelli, jemuž z levé strany přihrál uzdravený Clichy. Novopečený otec však pálil vysoko nad.

O pět minut později se prosadil Rooney. Navedl si míč doprostřed hřiště a poslal ho šikovně do protipohybu brankáře Harta. Balón prošel kolem nohou vracejících se Barryho a Clichyho a pomalu zapadl přesně k levé tyči. Domácí mohli odpovědět ve 23. minutě. Agüero se doslova probil mezi několika obrannými hráči United do šance, s jeho nedůraznou střelou ale gólman De Gea problémy neměl.

Rooney nezaváhal ani podruhé

United naopak dokázali skóre ještě navýšit. Akce začala na pravé straně. Valencia vysunul Rafaela, který poslal přízemní centr do vápna. Tam si ideálně naběhl Rooney, který nezaváhal ani napodruhé.

Už po sedmi minutách hry druhého poločasu stáhl Mancini ze hřiště Balotelliho, jehož nahradil Tévez. Argentinec ofenzivní hru domácích oživil. Přesně po hodině hry právě Tévez vypálil. Brankář De Gea vyrazil před Silvu, který brankáře United jen napálil. K míči se ale dostal Touré, který uklidil míč do odkryté brány a snížil.

Sudí upřeli hostům gól pro ofsajd

O minutu dříve se přitom z branky radovali i United. Van Persie napálil technickou střelou tyč, balón se odrazil k Youngovi, který rozvlnil síť za Hartem potřetí. Gól ale rozhodčí neuznali pro domnělý ofsajd.

Citizens se hnali za vyrovnáním. Deset minut před koncem zápasu se ve velké příležitosti objevil Silva, který zblízka napálil rameno De Gey, od něhož se balón odrazil do břevna. V 86. minutě se domácí dočkali. Rohový kop Téveze odvrátila obrana bez potíží. Míč se ale odrazil přesně proti noze Zabalety, který prvním gólem sezóny propálil všechny hráče před sebou.

Ferdinand "odnesl" rozhodující gól krvavým zraněním

Poslední slovo však nakonec měli hosté. V polovině avizovaného čtyřminutového nastavení odpískal sudí standardní situaci z pravé strany ve prospěch United. K míči se postavil Van Persie a i díky teči Nasriho ve zdi rozhodl jedenáctým gólem sezóny o vítězství United. Oslavu rozhodujícího gólu poznamenalo krvavé zranění obránce Ferdinanda, kterého trefil hozený předmět z kotle domácích příznivců. Na trávník navíc vtrhl jeden z fanoušků, kterého musel umravňovat brankář Hart.

Citizens prohráli poprvé v sezóně a na svém stadiónu vůbec poprvé po 37 zápasech (naposledy zde padli v prosinci 2010). Přišli také o možnost vyrovnat klubový rekord 22 ligových utkání bez porážky (ze sezóny 1936/37). „Rudí ďáblové" díky zisku tří bodů zvýraznili vedení v Premier League, na druhé Citizens mají náskok už šesti bodů.

Totální zkrat předvedli fotbalisté Tottenhamu, kteří na hřišti Evertonu vedli ještě minut před koncem o gól. Pienaar v 90. minutě ale vyrovnal a tři body pro tým z Liverpoolu zajistil ve druhé minutě nastavení Jelavič.

Premier League, 16. kolo:
Manchester City - Manchester United 2:3on-line
Branky: 60. Touré, 86. Zabaleta - 16. a 29. Rooney, 90.+2 Van Persie.
Ostatní zápasy
Everton - Tottenham 2:1 (90. Pienaar, 90.+2 Jelavič - 76. Dempsey).
West Ham United - Liverpool 2:3 (36. Noble z pen., 43. vlastní Gerrard - 11. Johnson, 76. J. Cole, 79. vlastní Collins).