Anglie

Ostuda pro Arsenal! "Kanonýři" vypadli z Ligového poháru s celkem ze čtvrté ligy

11. prosince 2012 23:34 - Londýn

Los byl k fotbalistům Arsenalu milostivý, když jim ve čtvrtfinále Ligového poháru postavil do cesty Bradford, tým až ze čtvrté nejvyšší soutěže. Svěřenci Arséna Wengera však postoupit nedokázali. Dvě minuty před koncem na 1:1 ještě vyrovnal Vermaelen a „Kanonýry“ v boji o postup udržel. V penaltovém rozstřelu ale belgický stoper v rozhodující chvíli pohořel. Před ním však selhali i Cazorla a Chamakh.

Nigel Roddis, Reuters

Wenger znovu nepostavil Rosického do základní sestavy. Domácí překvapili favorita už v 16. minutě, v níž se prosadil Thompson. Obětavě hrající Bradford byl blízko senzaci, nad „Kanonýry" vedl ještě dvě minuty před koncem druhého poločasu. Poté se prosadil stoper Vermaelen. To už byl na hřišti Rosický, který v 69. minutě nahradil Ramseyho.

Rosický prokazoval zlepšující formu po svém návratu od vyléčení zraněné achillovky. Dirigoval většinu ofenzivních výpadů a svými typickými překvapivými pasy vysouval spoluhráče do šancí. Největší možnost ke skórování měl ale Cazorla, jehož střelu zastavilo břevno. V dalším průběhu nastavení gól nepadl, takže o postupujícím musely rozhodnout penalty.

Rozstřel přinesl nevídanou impotenci Arsenalu. Právě Cazorla hned při prvních pokusech brankáře Dukea nepřekonal, vzápětí Chamakh nastřelil jen tyč. Hosty do hry o postup ještě dokázal vrátit gólman Szczesny dvěma chycenými penaltami, ale poslední exekutor Vermealen nastřelil znovu jen tyč a Bradfort, tým ze čtvrté nejvyšší soutěže, slavil postup do semifinále.

Druhým semifinalistou se stala Aston Villa, která zvítězila nad Norwichem 4:1. Dvě branky týmu z Birminghamu vstřelil Weimann.

Další dva čtvrtfinálové duely obstarají zápasy Swansea - Middlesbrough (14. 12) a Leeds - Chelsea (19.12).

Ligový pohár, čtvrtfinále:
Bradford - Arsenal 1:1, pen. 3:2 (16. Thompson - 88. Vermaelen).
Norwich - Aston Villa 1:4 (19. Morison - 78. a 85. Weimann, 21. Holman, 90.+1 Benteke).