Reading - Arsenal 2:5Arsenal naděloval v Readingu. Cazorla se blýskl hattrickem, Rosický nenastoupil

Reading

Fotbalisté Arsenalu Londýn zvítězili v pondělní dohrávce 17. kola Premier League na hřišti posledního Readingu 5:2 a posunuli se na páté místo tabulky. "Kanonýři" rozhodli duel již v prvním poločase, v němž nastříleli tři góly. Hrdinou duelu se stal Santi Cazorla, jenž zaznamenal hattrick. Pouze na lavičce náhradníků sledoval zápas český záložník Tomáš Rosický.

Santi Cazorla (v červeném dresu) z Arsenalu Londýn střílí gól na hřišti Readingu.

Arsenal mohl skórovat hned v úvodu. Oxlade-Chamberlain se opřel do míče a pořádně natáhnul brankáře Federiciho. Zahrozili i domácí. V 8. minutě si narazil Pogrebňak s Kébém, gól z toho ale nebyl.

Naopak udeřilo na druhé straně. O šest minut později se trefil Němec Podolski a odstartoval tak kanonádu londýnského celku. O další tři góly pak navýšil náskok hostů španělský záložník Cazorla, přičemž hattrick završil krátce po poločasové pauze. Reading se pak snažil dvěma brankami zápas zdramatizovat, jenže Walcott rychle vrátil favoritovi tříbrankový náskok.

Arsenal tak vyhrál podruhé z posledních pěti ligových zápasů a odčinil nedávný debakl v Ligovém poháru se soupeřem až ze čtvrté ligy Bradfordem.

Naopak Reading si v anglické nejvyšší soutěži připsal šestou porážku v řadě a nadále zůstává na poslední příčce.

Anglická fotbalová liga - dohrávka 17. kola:
Reading - Arsenal 2:5 (66. Le Fondre, 71. Kébé - 32., 34. a 60. Cazorla, 14. Podolski, 80. Walcott).