Anglie

Manchester United vyhrál přestřelku s Newcastlem, Chelsea stahuje náskok Manchesteru City

26. prosince 2012 17:58 - Manchester/Londýn
(Aktualizováno: 26. prosince 2012 22:43)

Třikrát fotbalisté Manchesteru United prohrávali v 19. kole Premier League na vlastním hřišti s Newcastlem, přesto nakonec dokázali vybojovat tři body. Výhru 4:3 zajistil „Rudým ďáblům“ Hernández minutu před koncem zápasu. Porážku si naopak připsal Manchester City, který neuspěl na trávníku Sunderlandu. Petr Čech vychytal další nulu v anglické nejvyšší soutěži a společně s Chelsea slaví vítězství nad Norwichem.

Phil Noble, Reuters

Lídr Premier League ztratil ze svého náskoku již v předchozím kole, když remizoval na půdě Swansea. Ve středu se představil na svém stadiónu, ale už od 4. minuty prohrával. Po hrubce obrany United musel být De Gea ve střehu, míč ale při zákroku vyrazil pouze před nohy Percha, který ho pohodlně uklidil do sítě. Inkasovaná branka připomínala gól, který Manchester dostal na trávníku Swansea – opět po nepřesném vyražení brankáře.

Favorit se vrhl do útoku, ale hosté nebezpečně hrozili z protiútoků, které vedli hlavně Ba a Cissé. Ve 25. minutě se ale Old Trafford dočkalo vyrovnání. Po standardní situaci se míč dostal k volnému Hernándezovi. Mexičan sice brankáře Krula nepřekonal, balón se ale odrazil k Evansovi, který bez potíží srovnal skóre.

Stoper Evans se stal nakonec hlavní postavou prvního poločasu. Ve 29. minutě si totiž srazil míč i do vlastní sítě. A sudí Dean gól nejdříve uznal, aby ho po chvíli odvolal pro ofsajd. Po podrobné poradě s pomezním rozhodčím ho ale znovu uznal.

Hernández zařídil vítězný gól

Téměř po hodině hry se pohlednou individuální akcí blýskl Evra, který přešel přes tři protihráče a pohotovou střelou vyrovnal. Newcastle ale i potřetí šel do vedení. Cissé si naběhl na přihrávku Obertana a střelou z první nedal De Geaovi šanci.

Vyrovnávací branku si připsal Van Persie, jehož střelu sice Krul vyrazil, nizozemský kanonýr, se ale propracoval k další střele, kterou umístil přesně k tyči. Tři body pro svěřence Alexe Fergusona nakonec zařídil Hernández, který si v poslední minutě zápasu naběhl na Carrickův pas a tváří v tvář brankáři uspěl.

Už jen čtyři body ztrácejí na druhý Manchester City fotbalisté Chelsea, kteří i se stálicí v bráně Petrem Čechem zvítězili nad Norwichem. Citizen totiž ztratili všechny tři body, které si po výhře připsal Sunderland. Na čtvrtou příčku poskočil Tottenham, který uspěl na hřišti Aston Villy. Pod výhru se hattrickem podepsal Bale.

Premier League - 19. kolo:
Manchester United - Newcastle 4:3 (25. Evans, 58. Evra, 71. Van Persie, 90. Hernández - 4. Perch, 28. vlastní Evans, 68. P. Cissé)
Reading - Swansea 0:0
Everton - Wigan 2:1 (52. Osman, 77. Jagielka - 82. Kone)
Fulham - Southampton 1:1 (8. Berbatov - 85. Lambert z pen.)
Sunderland - Manchester City 1:0 (53. Johnson)
Norwich - Chelsea 0:1 (38. Mata)
QPR - West Bromwich 1:2 (68. D. Cissé - 29. Brunt, 50. vlastní Green)
Aston Villa - Tottenham 0:4 (61., 73. a 84. Bale, 58. Defoe).
Stoke - Liverpool 3:1 (5. a 49. Walters, 12. Jones - 2. Gerrard z pen.).