Chelsea - Swansea 0:2Chelsea bez Čecha úvodní semifinálový duel anglického Ligového poháru nezvládla. Ve Swansea ji čeká těžká odveta

Londýn

Fotbalistům londýnské Chelsea se první semifinálový zápas anglického Ligového poháru nevydařil. Na Stamford Bridge podlehli Swansea 0:2. Odveta se hraje ve velšském městě ve středu 23. ledna od 20:45 na Liberty Stadium.

Michu (vlevo) střílí gól do sítě Chelsea v semifinále anglického Ligového poháru.

Svěřenci trenéra Beníteze postrádali v sestavě českého brankáře Petra Čecha a jeho náhradníka Rosse Turnbulla překonali hosté hned dvakrát.

Hráči Blues sice na trávníku v prvním poločase dominovali, do vedení však šel soupeř. Ve 39. minutě rozvlnil síť po chybě stopera Ivanoviče španělský útočník Michu. Druhý gól pak padl v nastaveném čase, v 91. minutě potrestal další velkou hrubku srbského obránce střídající Danny Graham.

Chelsea tak podruhé v řadě na domácím hřišti prohrála, navíc nedokázala vstřelit ani gól. Po překvapivém zaváhání v Premier League s posledním celkem tabulky Queen's Park Rangers (0:1), přišlo nečekané klopýtnutí i v semifinále Capital One Cupu.

Capital One Cup, semifinále - 1. zápas:
Chelsea - Swansea 0:2 (0:1)
Branky: 39. Michu, 90+1. Graham. ŽK: 90. Ba - 42. Hernández, 48. Chico. Rozhodčí: Taylor. Diváci: 40 172.
Chelsea: Turnbull - Cole, Cahill, Ivanović, Azpilicueta - Luiz, Ramires (71. Lampard) - Hazard, Mata, Oscar (83. Marin) - Torres (81. Ba).
Swansea: Tremmel - Davies, Williams, Chico, Rangel - Ki, Britton - Routledge (62. Tiendalli), De Guzman, Hernández - Michu (83. Graham).