Stoke - Chelsea 0:4Nešťastník Walters si dal dva vlastní góly, zahodil penaltu a usnadnil Čechovi návrat do branky

Londýn

Uzdravil se dříve, než se čekalo, v brance nakonec chyběl jen dva týdny. Český reprezentační gólman Petr Čech nastoupil k utkání 22. kola anglické fotbalové Premier League na hřišti Stoke a přispěl k výhře 4:0. Blues využili zaváhání Tottenhamu, který jen remizoval na hřišti posledního týmu QPR, a posunuli se před něj na třetí příčku tabulky.

Nešťastník Jonathan Walters (vpravo) ze Stoke poprvé překonává vlastního brankáře Begoviče...

O návrat na Spartu by přijít neměl, už je zase fit. Chelsea nastoupí na Spartě v play-off Evropské ligy 14. února a v minulých dnech nebylo jasné, zda u toho bude i exletenský brankář Petr Čech. Na hřišti Evertonu utrpěl 30. prosince zranění třísla a začátkem roku byl na marodce. Poprvé byl nominován právě až proti Stoke, o jeho startu se však rozhodlo až v den zápasu.

„Poslední trénink jsem normálně zvládl, ale záleží, jak se budu cítit v sobotu," avizoval Čech.

Chelsea má co dohánět, a tak kouč Benítez s nasazením svého elitního gólmana neotálel. Desátý tým tabulky ještě Blues v lize nikdy neporazil. Hosté v první půli nijak nezářili a vedení se ujali s notnou dávkou štěstí. Azpilicueta ve druhé nastavené minutě centroval na Matu, jehož se snažil ubránit Walters – skočil ovšem „rybičku" a míč poslal neomylně za záda vlastního brankáře Begoviče...

Jenže Walters toho ještě neměl dost. Zřejmě chtěl dokázat, že je nejlepším střelcem Stoke, a tak si po přestávce dal po rohu druhý vlastní gól. Znovu hlavou... Z této rány už se domácí neprobrali. Tím spíše, když Mata nafilmoval penaltu a Lampard z ní vstřelil svůj 194. gól v modrém dresu. Nejhezčí byl čtvrtý gól Hazarda, který se parádně trefil zdálky.

Po dlouhém zranění v závěru nastoupil i kapitán John Terry. A hned také fauloval Walterse, který se hned chopil míče a z nařízené penalty si chtěl napravit dojem. Jenže v poslední minutě míč napálil do břevna, takže se stal trojnásobným nešťastníkem a Čech si v závěru přece jen pohlídal další zápas s čistým kontem.

Trenér Benítez poslal na hřiště sestavu: Čech - Azpilicueta (83. Ferreira), Luiz, Ivanovič, Cole - Betrand, Lampard, Mata (79. Terry), Ramires, Hazard - Ba (71. Torres).

Fotbalisté Tottenhamu překvapivě remizovali na hřišti dosud posledního Queens Park Rangers 0:0. Trenér QPR Harry Redknapp se vůbec poprvé v soutěžním duelu postavil proti svému bývalému týmu a po poslední ligové výhře nad Chelsea získal další body v boji o záchranu. V neúplné tabulce s domácím mužstvem poskočil na předposlední příčku.

Naopak "Kohouti" přerušili v Premier Legue sérii tří výher a poprvé v této sezóně nevstřelili venku branku. Na půdě svého londýnského rivala naposledy zvítězili v roce 1995.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:
QPR - Tottenham 0:0,
Stoke - Chelsea 0:4 (45.+2 a 62. obě vlastní Walters, 65. Lampard z pen., 73. Hazard),
Aston Villa - Southampton 0:1 (34. Lambert z pen.),
Everton - Swansea 0:0,
Fulham - Wigan 1:1 (22. Karagunis - 71. Di Santo),
Norwich - Newcastle 0:0,
Reading - West Bromwich 3:2 (82. Kebe, 88. Le Fondre z pen., 90. Pogrebňak - 19. a 69. Lukaku),
Sunderland - West Ham United 3:0 (12. Larsson, 47. Johnson, 74. McClean).