„Svatým“ nebyl chrám na Stamford Bridge svatý. Před deseti dny je Chelsea zostudila, teď ji obrali o body

Londýn/Praha

Chelsea znovu vyhořela. Opět doma, znovu s týmem ode dna tabulky. Po šokující prohře s Queens Park Rangers a pohárové blamáži se Swansea remizovala v dohrávaném duelu 17. kola Premier League s nováčkem Southamptonem, který byl před tímto duelem jen dva body nad čarou ponoru. A to přitom Blues, v jejichž bráně stál už opět Petr Čech, vedli po poločasu dvoubrankovým rozdílem.

Útočník Chelsea Fernando Torres (vlevo) se setkal s nevaživým přijetím, když střídal Lamparda.Na snímku s ním je zachycen Demba Ba.

Domácí bilance Chelsea je v posledních týdnech doslova tristní... Po příchodu Beníteze na trenérskou lavičku vyhrála na Stamford Bridge z šesti zápasů jen jeden jediný. Pravda, rozstřílela Aston Villu 8:0, ale tím si může své fanoušky těžko usmířit, když jinak rozdává body kdekomu. Teď naposledy ve středu Southamptonu...

Benítez naštvaný nebyl, zklamaný ale ano

„Nejsem na hráče naštvaný, jsem zklamaný. Nad Southamptonem jsme měli vyhrát a mužstvo na to mělo.  V první půli jsme jasně dominovali, dali dva góly a ještě o přestávce jsem hráčům zdůrazňoval, že musejí přidat třetí, abychom měli klid," sklesle pravil Rafael Benítez, jenž po změně stran svůj tým nepoznával.

„Neměli jsme míč pod kontrolou, nepřipravovali si šance jako do přestávky, nebránili jsme jako tým. Doma na Stamford Bridge prostě musíme hrát úplně jinak," vytýkal svým svěřencům, že ve druhém poločase promrhali dvoubrankový náskok a doslova darovali soupeři remízu.

Před deseti dny Southampton znectili

A přitom protivníkovi, kterého ve FA Cupu před deseti dny na jeho stadiónu doslova znectili, neboť tam dokázali vyhrát 5:1. Tentokrát ale nebyl „Svatým", jak se fotbalistům Southamptonu na ostrovech přezdívá, londýnský chrám Chelsea na Stamford Bridge svatý.

„Poučili jsme se. Rozebrali jsme si zmiňovaný zápas i předchozí domácí utkání Chelsea a věděli jsme, že jí nesmíme dopřávat prostor ke hře. Do přestávky to nevycházelo, ale po změně stran ukázali hráči velké odhodlání a charakter, bránili v bloku, dokázali zaútočit, " chválil trenér Southamptonu Nigel Adkins své mužstvo, jemuž dokonale vyšla sázka na rychlé protiútoky. Právě z nich Lambert a Puncheon vyrovnali.

Nevraživé reakce na Torrese

Benítez se v závěru snažil výhru zachránit, takže místo Lamparda poslal na hřiště Torrese a posílil ofenzívu, jenže ani to nepomohlo. Naopak, španělský kanonýr se dočkal nevraživého přivítání, neboť fanoušci začali skandovat: „Nechceme tě."  Jejich nepřátelský postoj umocnilo pochopitelně to, že střídal klubovou ikonu Lamparda, který by měl z Chelsea v létě odejít.

„Torres je profesionál, který nastupuje plně koncentrovaný a se snahou podat co nejlepší výkon," odmítal španělský kouč Benítez dohady, že by reakce diváků rozhodila jeho krajana natolik, že se nedokázal prosadit.

„Musíme si zápas rozebrat a v neděli v příštím domácím zápase proti Arsenalu zahrát úplně jinak," sliboval Benítez nazlobeným fanouškům, že se už konečně dočkají na Stamford Bridge výhry svých Blues. Po remíze v dohrávaném duelu totiž Chelsea ztrácí na vedoucí Manchester United už třináct bodů a před čtvrtým Tottenhamem má k dobru jen dva.