Arsenal - West Ham 5:1Gunners si v ligové dohrávce s chutí zastříleli, Rosický znovu nehrál

Fotbalisté Arsenalu si v dohrávce 19. kola Premier League v londýnském derby proti West Hamu s chutí zastříleli, soupeře porazili vysoko 5:1. Hvězdou utkání byl německý útočník Lukas Podolski, který v prvním poločase vyrovnal a ve druhém připravil další tři góly svým spoluhráčům. Dvakrát skóroval Oliver Giroud. Tomáš Rosický vinou zranění znovu nehrál.

Santi Cazorla z Arsenalu pálí na branku West Hamu, Kevin Nolan přispěchal s obranným zákrokem pozdě.

Arsenal vměstnal čtyři góly do úvodní čtvrthodiny druhého poločasu, kdy se vedle Girouda trefili ještě Theo Walcott a Santi Cazorla, a po třech předchozích porážkách naplno bodoval. V nyní kompletní tabulce je londýnský klub po desáté výhře šestý s jednobodovou ztrátou na pátý Everton.

Stínem zápasu bylo zranění osmnáctiletého náhradníka hostů Daniela Pottse, který v 82. minutě po srážce s Bacarym Sagnou patrně ztratil vědomí. Po zhruba desetiminutovém ošetření byl ze hřiště odnesen na nosítkách.

Anglická fotbalová liga - dohrávka 19. kola:
Arsenal - West Ham United 5:1 (47. a 57. Giroud, 22. Podolski, 53. Cazorla, 54. Walcott - 18. Collison).