Newcastle - Chelsea 3:2Ani Čechův návrat Chelsea nezachránil. Newcastle popravil Blues v poslední minutě

Londýn

Ani návrat Petra Čecha nepomohl fotbalistům Chelsea k bodům na hřišti Newcastlu, kde ve 25. kole Premier League prohráli 2:3 gólem z devadesáté minuty. Vedoucí Manchester United tak po výhře ve Fulhamu 1:0 navýšil náskok na třetí "Blues" už na šestnáct bodů. Z vítězství se raduje i Arsenal. Tomáš Rosický sice proseděl celý zápas na lavičce náhradníků, ale jeho spoluhráči vybojovali doma těsnou výhru 1:0.

Gólman Chelsea Petr Čech při zákroku proti střele Moussy Sissoka z Newcastlu.

Manchester United má nyní desetibodový odstup na druhé City, kteří však mají nedělní zápas s Liverpoolem k dobru. O vítězství "Rudých ďáblů" ve Fulhamu rozhodl až v 79. minutě jediným gólem zápasu Wayne Rooney.

Chelsea v týdnu ztratila v posledních minutách vyhraný zápas s Readingem a na severu Anglie tak měla co napravovat. Dobrou zprávou pro londýnský tým byl návrat tradičních opor Petra Čecha a Johna Terryho do sestavy.

Zatímco český gólman se blýskl několika výtečnými zákroky, Terry se podepsal pod úvodní gól domácích. Zkušený stoper si nepohlídal nabíhajícího Jonase Gutierreze, jenž hlavou nedal Čechovi šanci.

Vzápětí postihla londýnský celek další rána. Útočník Demba Ba, jenž přestoupil do Chelsea v zimě právě z Newcastlu, musel vystřídat kvůli krvavému zranění v obličeji po nešetrném zásahu Colocciniho a na hřišti přepustil místo Fernandu Torresovi.

Sissoko rozhodl v poslední minutě

Po změně stran ale svěřenci kouče Rafaela Beníteze pořádně přidali. V rozmezí šesti minut dokázali skóre otočit. Nejprve srovnal Frank Lampard parádní ranou z pětadvaceti metrů a záhy Juan Mata přehodil po Torresově pasu brankáře Krula.

Jenže pak začala úřadovat nová posila "Magpies" Moussa Sissoko. Dvacet minut před koncem uklidil do brány Čechem vyraženou střelu jiné posily Yoana Gouffrana a v devadesáté minutě rozhodujícím gólem definitivně pohřbil naděje Londýňanů na bod.

Podolski zachránil Arsenal

Radovat se naopak může jiný londýnský tým - Arsenal. "Kanonýři" měli za sebou náročnou sérii zápasů proti Manchesteru City, Chelsea, Liverpoolu a tentokrát se doma utkali se Stoke.

Do základní sestavy už naskočil i nováček Nacho Monreal, který byl dokonce ve druhé půli blízko premiérovému gólu. V úvodním dějství zase prohospodařil dvě velké příležitosti Oxlade-Chamberlain.

Arsenal nakonec vysvobodil devět minut před koncem zkušený kanonýr Lukas Podolski, jehož tečovaná střela z přímého volného kopu skončila za zády brankáře Begoviče. Přes signalizaci od pomezního rozhodčího hlavní sudí Chris Foy gól nakonec uznal a domácí těsný náskok už nepustili.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:
QPR - Norwich 0:0
Arsenal - Stoke 1:0 (81. Podolski)
Everton - Aston Villa 3:3 (69. a 90.+3 Fellaini, 21. Anichebe - 2. a 61. Benteke, 24. Agbonlahor)
Newcastle - Chelsea 3:2 (68. a 90. Sissoko, 41. Gutiérrez - 55. Lampard, 61. Mata)
Reading - Sunderland 2:1 (7. a 55. Kébé - 29. Gardner z pen.)
West Ham United - Swansea 1:0 (77. Carroll)
Wigan - Southampton 2:2 (25. Caldwell, 90. Maloney - 64. Lambert, 85. Schneiderlin)
Fulham - Manchester United 0:1 (79. Rooney)