Rubriky:

Anglie

Kouč Laudrup si triumf se Swansea cení víc než hráčské úspěchy

25. února 2013 11:35 - Londýn

Trenér Michael Laudrup dovedl fotbalisty Swansea hned v první sezóně k nečekané trofeji. Triumfu v anglickém Ligovém poháru si cení možná ještě víc než svých hráčských úspěchů v evropských velkoklubech, protože oproti jeho bývalým zaměstnavatelům Barceloně, Juventusu či Realu Madrid se jedná o nesrovnatelně menší klub.

 

Eddie Keogh, Reuters

Velšský tým, hrající nejvyšší anglickou soutěž, v neděli ve Wembley ukončil naděje Bradfordu na senzační triumf. Soupeře ze čtvrté ligy porazila Swansea historicky nejvyšším finálovým skóre Ligového poháru 5:0 a ziskem první větší trofeje oslavila stoleté výročí od založení.

Slavný trenér a někdejší ofenzivní záložník se ve Wembley neradoval poprvé: v roce 1983 si tu v dresu dánské vychutnal překvapivou výhru nad Anglií, v roce 1992 zde s Barcelonou vyhrál finále Poháru mistrů evropských zemí nad Sampdorií Janov.

"Dnes je to pro mě do třetice všeho dobrého tady ve Wembley. Ale tento titul se nedá srovnat s těmi předchozími. Jednoduše je něco jiného získat ho s menším týmem, než když hrajete za Barcelonu či Juventus. Je to naprosto fantastické," uvedl Laudrup.

"Pro Swansea je to vůbec první větší trofej a obzvlášť v této jubilejní sezóně je cenná. Proto ji řadím přinejmenším vedle největších věcí, co se mi podařilo vyhrát," uvedl vítěz ligových titulů s Realem, Barcelonou, Ajaxem a Juventusem, který byl vyhlášen nejlepším dánským fotbalistou všech dob.

Klub baví již druhou sezónu Premier League

Swansea ještě před deseti lety byla v nejnižších patrech profesionálních soutěží, nyní ale ofenzivním stylem baví již druhou sezónu Premier League. "Málem jsme vypadli ze čtvrté ligy a teď jsme v první, vyhráli jsme trofej a kvalifikovali jsme se do Evropy," radoval se dlouholetý hráč Velšanů Leon Britton z postupu do Evropské ligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..