West Ham - Tottenham 2:3Fotbalisté Tottenhamu porazili West Ham a jsou třetí

Londýn

Fotbalisté Tottenhamu porazili v dohrávce 27. kola anglické ligy v londýnském derby West Ham 3:2 a posunuli se na třetí místo v tabulce. Dva góly vítězů dal Gareth Bale, který se tak v posledních čtyřech zápasech Premier League trefil šestkrát.

Gareth Bale z Tottenhamu slaví svůj vítězný gól v londýnském derby na hřišti West Hamu.

Bale skóroval poprvé v 13. minutě, domácí ale dokázali skóre otočit. Ještě v prvním poločase vyrovnal z penalty Andy Carroll a do vedení poslal West Ham v 58. minutě Joe Cole. Obrat se ale povedl i hostům, když na 2:2 srovnal první brankou za Tottenham Gylfi Sigurdsson a v samém závěru přidal vítěznou trefu Bale.

Velšský reprezentant si tak připsal 15. gól v sezóně. V tabulce střelců anglické ligy jsou lepší pouze Luis Suárez z Liverpoolu (18) a Robin van Persie z Manchesteru United (19). Tottenham se díky výhře posunul na třetí místo o dva body před čtvrtou Chelsea. Na druhý Manchester City ztrácejí svěřenci trenéra Andrého Villase-Boase pět bodů, na vedoucí Manchester United sedmnáct.

Zápasu na Boleyn Ground předcházela vzpomínka na kapitána anglických mistrů světa z roku 1966 Bobbyho Moorea, od jehož smrti v pondělí uplynulo 20 let. Bývalého hráče West Hamu, který v 51 letech podlehl rakovině, uctili před výkopem fanoušci minutou potlesku a oba celky na hřiště přivedla trojice Mooreových vnoučat.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
West Ham United - Tottenham 2:3 (25. Carroll z pen., 58. J. Cole - 13. a 90. Bale, 76. Sigurdsson)