Rubriky:

Anglie

Berou milióny, ale končí na dlažbě. Co stojí za strmým pádem borců z Premier League?

6. března 2013 21:04 - Londýn

K šokujícímu poznání dospěl průzkum profesionální charitativní skupiny XPro: tři z pěti hráčů anglické fotbalové Premier League vyhlašují bankrot během pěti let poté, co odejdou do sportovního důchodu. O výsledcích ve středu informovala agentura AFP.

 

Eddie Keogh, Reuters

XPro uvádí, že navzdory průměrné mzdě 30.000 liber týdně (téměř 890.000 korun), mnozí hráči peníze rozházejí nebo o ně přijdou kvůli špatné investiční radě. Každý třetí pak finančně vykrvácí při nákladném rozvodovém řízení.

"Běžným fanouškům to může znít neuvěřitelně, že se něco podobného může stát," řekl výkonný šéf XPro Geoff Scott, který hrál jako obránce za Stoke, Leicester a Birmingham.

XPro, která poskytuje poradenství a podporu zhruba 30.000 bývalých fotbalistů, dodala, že "příliš mnoho hráčů také zapomíná odložit si peníze stranou pro daňové úředníky", a svou roli sehrává i nadměrné utrácení.

Taylor: Údaje jsou přehnané

Podle šéfa Anglické asociace profesionálních fotbalistů Gordona Taylora jsou ale údaje XPro přehnané - bankrot ve skutečnosti vyhlašuje jen deset až dvacet procent bývalých hráčů.

I on ale připustil, že fotbalisté mají s financemi problém a dodal, že jeho skupina na ně pravidelně apeluje, aby si odkládali peníze a připravovali se na den, kdy nebudou brát v librách pětimístné a někdy i šestimístné sumy týdně.

"Fotbalisté, jen s několika málo výjimkami, nevydělávají velké peníze, když přestanou hrát. Povzbuzujeme mladé hráče, aby si spořili na budoucnost, na dobu, kdy půjdou do důchodu," řekl Taylor BBC.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..