Anglie

Q.P.R. - Sunderland 3:1

Fotbalisté QPR porazili Sunderland, přesto zůstali poslední

9. března 2013 18:05 - Londýn

Fotbalisté Queens Park Rangers si v anglické lize připsali druhé vítězství za sebou, i přes výhru 3:1 nad Sunderlandem však zůstali poslední. S předposledním Readingem, který utrpěl porážku 1:2 v domácím duelu s Aston Villou, mají stejný počet bodů, vyrovnaný vzájemný zápas i rozdíl skóre. Poslední tak jsou pouze vinou nižšího počtu vstřelených branek.

Stefan Wermuth, Reuters

QPR prohrávali se Sunderlandem od 20. minuty, kdy se prosadil jedenáctou ligovou brankou nejlepší klubový střelec Kevin Fletcher. Ten se trefil po pětizápasovém gólovém půstu. Vyrovnání zařídil o deset minut později Francouz Loic Rémy.

Na obratu skóre začali domácí pracovat v druhém poločase. Dvacet minut před koncem se přesnou střelou k tyči blýskl Andros Townsend. Jistotu výhry dal domácím v poslední minutě zápasu záložník Jermaine Jenas, který tak zaznamenal první gól od svého únorového příchodu na stadion Loftus Road.

Reading z duelu s Aston Villou žádné body nevytěžil, přestože šel jako první do vedení. V 32. minutě si hostující Nathan Baker srazil míč do vlastní branky. Prakticky vzápětí však odpověděl za hosty dvanáctou ligovou trefou Belgičan Christian Benteke.

O třech bodech pro Aston Villu rozhodl krátce před přestávkou Gabriel Agbonlahor. Reading zůstal předposlední, Aston Villa je sedmnáctá s tříbodovým odstupem od sestupových příček.