Liverpool - Tottenham 3:2Liverpool ukončil v duelu plném obratů neporazitelnost Tottenhamu

Londýn

Fotbalisté Tottenhamu sice v anglické lize otočili skóre na hřišti Liverpoolu, nakonec však prohráli 2:3. V domácí soutěži našli přemožitele po dvanácti zápasech a nevyužili možnost odskočit na třetím místě tabulky čtvrté Chelsea.

Jan Vertonghen (třetí zprava) z Tottenham vyrovnal v Liverpoolu na 1:1.

Liverpool poslal ve 21. minutě do vedení Luis Suárez po přihrávce Josého Enriqueho a pojistil si vedení v tabulce střelců. Tu se 22 zásahy vede o tři góly před Robinem van Persiem z Manchesteru United.

"Kohouti" duel otočili zásluhou Jana Vertongena. Belgický stoper napřed "gólem do šatny" po perfektním centru Garetha Balea hlavičkou srovnal, v 53. minutě se potom prosadil nohou ve skrumáži po Baleově standardní situaci.

Potom ale předvedli obrat i domácí: v 66. minutě dal gól na 2:2 záložník Stuart Downing a osm minut před koncem se prosadil z penalty kapitán Steven Gerrard. Tottenhamu tak připravil první ligovou porážku od 9. prosince, kdy Londýňané selhali také v Liverpoolu a podlehli Evertonu 1:2.

Newcastle v nastavení rozhodl o výhře 2:1 nad Stoke a na svého soupeře se dotáhl v tabulce. Doma sice po penaltě Jonathana Walterse ze 67. minuty prohrával, už za šest minut ale srovnal z přímého kopu Yohan Cabaye. Rozhodující gól přišel z kopačky Papisse Demby Cissého po přihrávce Sylvaina Marveaxe za obranu.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:
Newcastle - Stoke 2:1 (72. Cabaye, 90.+2 P. Cissé - 67. Walters z pen.),
Liverpool - Tottenham 3:2 (21. Suárez, 66. Downing, 82. Gerrard z pen. - 45. a 53. Vertongen).