Chelsea - West Ham 2:0Lampard poslal svým 200. gólem Chelsea na třetí místo tabulky

Londýn

Fotbalisté Chelsea i s brankářem Petrem Čechem vyhráli ve 30. kole anglické ligy 2:0 nad West Hamem a posunuli se na třetí místo tabulky před Tottenham, který prohrál 0:1 s Fulhamem. Na vítězství Chelsea se svým 200. gólem za tým podílel záložník Frank Lampard.

Kapitán Chelsea Frank Lampard se raduje ze své branky do sítě West Hamu.

Čtyřiatřicetiletý Lampard vstřelil jubilejní gól hlavou v 19. minutě nedělního domácího duelu, když zůstal osamocený před brankou po centru Edena Hazarda. Anglický reprezentant se přiblížil na dva góly držiteli klubového rekordu Bobbymu Tamblingovi, který střílel góly v 60. a 70. letech.

Lampard, kterému v Londýně zatím nenabídli kontrakt na příští ročník, přestoupil do Chelsea právě z West Hamu před 12 lety. Náskok Blues pojistil Hazard v 50. minutě poté, co si vyměnil míč s Juanem Matou.

Berbatov sestřelil Kohouty

Tottenham prohrál v lize druhý zápas po sobě a třetí místo, zaručující přímý postup do Ligy mistrů, přepustil právě Chelsea. Fulhamu podlehl 0:1 a na domácím stadiónu ztratil všechny body poprvé od začátku listopadu.

O výsledku utkání rozhodl jediným gólem v 52. minutě někdejší útočník Spurs Dimitar Berbatov. Bulharský kanonýr poslal míč do branky po přesné přihrávce záložníka Saschy Riethera z pravé strany. Svůj první gól na White Hart Lane od odchodu z Tottenhamu v roce 2008 neslavil.

Sunderland remizoval doma s Norwichem 1:1 a prodloužil svou sérii bez výhry na sedm utkání. Hosty poslal do vedení záložník Wes Hoolahan, který se jako vůbec první Ir v historii prosadil v Premier League v den svatého Patrika.

Už čtyři minuty nato byl ale vyloučen za ruku mimo pokutové území brankář Mark Bunn a Sunderland výhodu využil. Za čtvrt hodiny zahrál rukou pro změnu uvnitř šestnáctky obránce Sebastien Bassong a Craig Gardner z penalty vyrovnal na konečných 1:1.