Southampton - Chelsea 2:1Chelsea zaváhala a klesla na čtvrté místo, Rosický byl u výhry Arsenalu

Londýn

Fotbalisté Chelsea prohráli ve 31. kole anglické nejvyšší soutěže se Southamptonem 1:2 a klesli na čtvrtou příčku tabulky. Na třetí místo vystoupal Tottenham, který uspěl na hřišti Swansea. Vedoucí tým anglické fotbalové ligy Manchester United zvítězil na hřišti Sunderlandu 1:0 a připsal si již 25. výhru v ročníku. Tomáš Rosický odehrál v dresu Arsenalu celý zápas a přispěl tak k výhře 4:1 nad Readingem.

Rickie Lambert ze Southamptonu obstřeluje zeď Chelsea a střílí gól.

Chelsea s Petrem Čechem v brance prohrála na hřišti Southamptonu poprvé od listopadu 2000. V prvním vzájemném duelu v sezoně také ztratila s ligovým nováčkem body po domácí remíze 2:2.

Dnes prohrávali svěřenci trenéra Beníteze od 23. minuty, kdy se prosadil Rodriguez. Za deset minut sice vyrovnal Terry, jenže prakticky vzápětí překonal Čecha z přímého kopu Lambert a v tomto ročníku se trefil už pošestnácté. Je tak nejlépe střílejícím Angličanem soutěže a posunul Southampton na 13. místo v tabulce.

Fotbalisté Manchesteru City doma nadělili Newcastlu čtyři góly a zaznamenali už 11. výhru z 13 vzájemných střetnutí. "Citizens" zajistili ještě do přestávky dvougólové vedení Tévez a Silva, po změně stran přidal další branku kapitán Kompany a skóre završil půl hodiny před koncem vlastní gól hostujícího Percha.

Rosický odehrál celý zápas

Arsenal, v jehož dresu odehrál celý zápas i Tomáš Rosický, uštědřil v této sezóně již třetí porážku Readingu, kterého po podzimní ligové výhře 5:2 a pohárové přestřelce 7:5 tentokrát zdolal 4:1. "Gunners" šli do vedení díky Gervinhově brance, další góly v druhém poločase přidali Cazorla a Giroud. Na jejich trefy dokázal ještě zareagovat hostující Robson-Kanu, skóre uzavřel z penalty v 77. minutě Arteta.

Arsenal tak dokázal uspět i ve 12. vzájemném zápase s posledním týmem ligové tabulky a na pátém místě ztrácí už jen dva body na Chelsea.

United vedou tabulku Premier League stále s náskokem 15 bodů před městským rivalem Manchesterem City. Ve vzájemných zápasech se Sunderlandem podlehli pouze jednou, v březnu 1997 prohráli 1:2.

Tým Alexe Fergusona v lize neinkasoval už 627 minut. Posledním, komu se podařilo překonat brankáře De Geu, byl 30. ledna Southampton. Naproti tomu Sunderland v posledních osmi ligových zápasech získal pouhé tři body a na výhru čeká od poloviny ledna.

Anglická fotbalová liga, 31. kolo:
Sunderland - Manchester United 0:1 (27. Bramble vlastní)
Arsenal - Reading 4:1 (11. Gervinho, 48. Cazorla, 67. Giroud, 77. Arteta z pen. - 68. Robson-Kanu)
Manchester City - Newcastle 4:0 (41. Tévez, 45.+1 Silva, 56. Kompany, 69. Y. Touré)
Southampton - Chelsea 2:1 (23. Rodriguez, 35. Lambert - 33. Terry),
Swansea - Tottenham 1:2 (71. Michu - 7. Vertonghen, 21. Bale)
West Ham United - West Bromwich 3:1 (16. a 80. Carroll, 28. O´Neil - 87. Dorrans z pen.)
Wigan - Norwich 1:0 (81. Koné)
Everton - Stoke 1:0 (28. Mirallas).