Aston Villa - Liverpool 1:2Liverpool po obratu v druhé půli zvítězil nad Aston Villou

Londýn

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v 31. kole anglické ligy na hřišti Aston Villy 2:1 a na šestý Everton ztrácejí v tabulce tři body. "Reds" otočili nepříznivý stav v druhém poločase, o jejich výhře rozhodl z penalty v 60. minutě kapitán Steven Gerrard svou desátou ligovou brankou.

Steven Gerrard z Liverpoolu (vpravo) střílí rozhodující gól do sítě gólmana Aston Villy Brada Guzana.

Liverpool ve Villa Parku prohrával po půlhodině zápasu, kdy se prosadil Christian Benteke. Belgický reprezentační útočník skóroval posedmé v posledních osmi ligových zápasech a s 14 brankami mu scházejí tři zásahy k vyrovnání klubového rekordu Dwighta Yorka.

Hosté na jeho gól odpověděli krátce po změně stran, když se z úrovně pokutového kopu trefil Jordan Henderson. O třech bodech pro mužstvo z Anfield Road rozhodl faul Nathana Bakera na Luise Suáreze, po kterém kapitán hostů Gerrard proměnil pokutový kop.

Liverpoolu tak vyšla odveta za prosincovou ligovou prohru v domácím prostředí a na pohárové příčky má pětibodovou ztrátu. Aston Villa po výhrách nad Readingem a QPR tentokrát neuspěla a zůstává v sestupovém pásmu. Patří jí osmnáctá příčka.