Chelsea - Sunderland 2:1Chelsea otočila zápas se Sunderlandem a vrátila se na třetí místo

Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem v roli kapitána otočili ve 32. kole anglické ligy zápas se Sunderlandem. Po výhře 2:1 se vrátili na třetí místo tabulky o skóre před Tottenham, který ztratil body kvůli domácí remíze 2:2 s Evertonem.

Kapitán Petr Čech se dočkal další výhry.

Čech nastoupil s páskou při absenci Johna Terryho a Franka Lamparda a těsně před přestávkou inkasoval první gól zápasu. Při rohovém kopu se snažil míč odklidit César Azpilicueta, jenže zamířil přesně do rohu vlastní branky.

Kontroverzní kouč Paolo Di Canio se ovšem při své premiére na lavičce Sunderlandu z vedení na Stamford Bridge dlouho neradoval. Hned v 47. minutě si Oscarovu přihrávku srazil do vlastní branky Matthew Kilgallon.

Jako první namířil do správné branky osm minut nato stoper Branislav Ivanovič šťastnou tečí dalekonosné střely Davida Luize a zajistil Chelsea tři body. Proti Sunderlandu se jeho týmu podařilo vyhrát pošestnácté z posledních sedmnácti pokusů.

Tottenham remizoval doma s Evertonem 2:2 a o body přišel již v třetím z posledních čtyř duelů. Na svého úhlavního rivala Arsenal má na čtvrtém místě tabulky k dobru už jen dva body, navíc odehrál o zápas víc.

Tottenham bez zraněné hvězdy Garetha Balea vedl nad dalším adeptem na pohárové umístění už po 34 vteřinách, když útočník Emmanuel Adebayor protlačil do sítě centr Jana Vertonghena. V 15. minutě však po rohovém kopu vyrovnal zblízka Phil Jagielka.

Obrat dokonal osm minut po přestávce Kevin Mirallas, který při sólové akci před přesnou střelou dvěma kličkami přelstil Stevena Caulkera. Konečné skóre 2:2 stanovil tři minuty před koncem Gylfi Sigurdsson. Šestý Everton ztrácí na pátý Arsenal čtyři body.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:
Liverpool - West Ham United 0:0,
Tottenham - Everton 2:2 (1. Adebayor, 87. Sigurdsson - 15. Jagielka, 53. Mirallas),
Chelsea - Sunderland 2:1 (47. vlastní Kilgallon, 55. Ivanovič - 45. vlastní Azpilicueta),
Newcastle - Fulham 1:0 (90.+3 Cissé),
QPR - Wigan 1:1 (85. Rémy - 90.+3 Maloney).