Rubriky:

Anglie

Dočkají se Rosický a spol. nového brankáře? Arsenal si údajně vyhlédl Casillase

10. dubna 2013 08:57 - Londýn/Praha

Prvotřídní posila prý figuruje v plánech vedení Arsenalu v souvislosti se změnami v kádru pro příští sezónu. Londýnský klub, jehož dres obléká i kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, by podle informací Daily Star mezi třemi tyčemi rád uvítal španělského gólmana Ikera Casillase z Realu Madrid. Deník dodává, že Gunners jsou za novou akvizici ochotni zaplatit až 17 miliónů liber (přes půl miliardy korun).

 

Sergio Perez, Reuters

Arsenal chce využít napjatých vztahů mezi brankářskou stálicí v týmu španělských mistrů světa a Evropy a koučem Josém Mourinhem, pod jehož vedením přišel Casillas v této sezóně v Realu Madrid o post jedničky. Místo něho hájí branku Bílého baletu Diego López, lednová akvizice ze Sevilly, jenž týmu vychytal postup do finále Španělského poháru a nastupuje i v prestižní Lize mistrů.

Jednatřicetiletý Casillas má sice v Realu smlouvu až do roku 2015, při vyhrocených sporech s portugalským trenérem však už před časem prohlásil, že královský klub buď opustí Mourinho, nebo on. „Chci, aby si mne fanoušci pamatovali jako hráče, který nosil dres Realu s hrdostí," cituje list z brankářova interview z minulého týdne, v němž nepřímo připustil možnost nového angažmá.

Od příchodu dvojnásobného šampióna Ligy mistrů a pětinásobného mistra nejvyšší španělské soutěže s Realem si v Arsenalu slibují nejen významnou posilu kádru, ale Casillas by se měl zhostit i role učitele a mentora pro stále poněkud nevyrovnané výkony podávajícího Poláka Wojciecha Szczesného.

mm, Sport.cz

Přestoupí gólman Iker Casillas do Arsenalu?

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..