Arsenal - Everton 0:0V souboji Arsenalu s Evertonem gól nepadl. Rosický šanci nedostal

Londýn/Praha

Fotbalisté Arsenalu se v dohrávce 29. kola Premier League rozešli s Evertonem bez branek. Remíza je pro oba týmy ztrátou, neboť Kanonýři jen lehce navýšili svůj náskok před Chelsea a Tottenhamem v boji o pozici mezi elitní čtyřkou zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů, Everton zase propásl šanci se na oba londýnské celky dotáhnout. Záložník Tomáš Rosický do zápasu nezasáhl, po lehkém zranění strávil celý čas na lavičce domácích.

Theo Walcott z Arsenalu se svíjí na trávníku po střetu s Darronem Gibsonem z Evertonu.

Arsenal to na Everton umí, tentokrát měl ale soupeř po většinu první půle více ze hry a defenzívě domácích zejména v úvodu zle zatápěl. Pienaar ale branku přestřelil a Anichebeho střelu dokázal Szczesny nadvakrát zlikvidovat.

Až krátce před přestávkou zahřmělo na Emirates Stadium také před gólmanem Howardem. Giroud ovšem ve skluzu napálil míč z první mimo a Cazorlovu jedovatou střelu stačil zblokovat Jagielka.

Giroud měl po změně stran další dvě výborné příležitosti a mohl rozhodnout o výhře domácích, ale v první šanci mu stačili obránci Evertonu míč ukopnout a ve druhé mířil nad branku. Arsenal tak s Evertonem i podruhé v sezóně remizoval, první měření sil skončilo 1:1.

Arsenal zůstal v tabulce třetí s pětibodovou ztrátou na druhý Manchester City a o dva body před Chelsea, jako jediný z prvních pěti týmů bojujících o účast v Lize mistrů už má ale na kontě 33 zápasů. Everton má na šestém místě stále o čtyři body méně, zastavil ale vítěznou sérii Arsenalu čítající čtyři zápasy.

Kapitán české reprezentace Rosický se minulý týden blýskl dvěma góly při vítězství nad West Bromwichem. Během duelu si ale přivodil lehké svalové zranění. Kanonýři si o víkendu poradili i bez české hvězdy, když porazili Norwich 3:1.

Novým účastníkem Premier League bude poprvé Cardiff, k jistotě postupu stačila velšskému lídrovi druhé ligy už úterní remíza s Charltonem.